اخبارقزوین

جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، مراسم تقدیر از فرزندان کارکنان به سن تکلیف، نمازگزاران و بانوان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز مورخ سیزدهم دی‌ماه در محل سالن همایش برگزار شد.

در ابتدا پس‌از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از آقای صفاری و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعیدی و تبریک خجسته میلاد مسعود صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا علیها سلام به بانوان حاضر در جلسه و گرامیداشت روز زن و تجلیل از مقام مادر و همچنین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مقام حضرت زهرا (س) آن‌چنان بالا است که خداوند متعال درشان ایشان یک سوره نازل کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی ادامه داد: با عنایت به گفته حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی همان‌گونه که خانم فاطمه زهرا نمونه و یکتا است و مثالی ندارد سوره‌ای که درشان فرزند رسول خدا هم نازل‌شده یکتا است و کلماتی که در این سوره استفاده‌شده است فقط یک‌بار در قرآن کریم آمده است.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: در کتب اهل سنت هم آمده است که از اعجاز قرآن همین سوره کوثر و بیشترین نسل شناسنامه‌دار مربوط به بی‌بی دوعالم است، طوری که خداوند متعال بابت همین قضیه خشنودی و غصب خود را در خشنودی و غصب ایشان قرار داده است.

موسوی اظهار کرد: زمانی که خداوند حضرت را خلق کردند نوری تمام فضا را گرفت و فرشتگان به سجده افتادند و گفتند ای پروردگار این نور چیست؟ خداوند متعال فرمودند این نور من است که از آن حجت من بر زمین خلق می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز عنوان کرد: دنیا از نور فاطمه زهرا (س) روشن است. یکی از نورها حضرت معصومه (س) است که در جوار ایشان رساله‌ها و تفسیرها نوشته‌شده است. از دیگر نورهای بی‌بی دوعالم به امام رضا (ع) اشاره باید کرد.

موسوی افزود: متأسفانه در جامعه کنونی از زنان به‌عنوان وسیله‌ای برای بالا رفتن فروش استفاده می‌شود درحالی‌که هدف خلقت این نبوده و خداوند در حدیثی آورده است که: دختر ریحانه (گل) و رحمت است. در روز جزا از رحمت سؤال نمی‌شود. در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است که زمانی که وارد خانه می‌شوید در ابتدا احوال دختر را جویا شوید.

وی گفت: ما زمانی که بقاع متبرکه می‌رویم هنگام ورود به درب آن بوسه می‌زنیم چون آن را منصوب به امام می‌دانیم. بهشت واقعی در خانه‌ی ما یعنی همان‌جایی که مادر هست، وجود دارد. مقام زن آن‌قدر بالا است که درب بهشت زیر پای مادران است و باید پای مادران را بوسید.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: از دامن زن است که مرد به معراج می‌رود. این مادر است که از آن شهید سیلمانی ها بیرون می‌آیند و به بشریت خدمت می‌کنند و باعث پیشرفت سازمان‌ها مثل همین شرکت شهرک‌های صنعتی می‌شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی افزود: خانه توسط مادر ساخته می‌شود. با افزایش حضور زنان در مشاغلی مانند پزشکی، پرستاری و معلمی که خود این رشد بسیار ارزشمند است، نباید از وظیفه اصلی که همان مادر بودن است غافل شد. اگر مادر خوب باشد، فرزندان هم با مقام بالایی دست پیدا می‌کنند مانند محمد ابن ابی بکر و اگر مادر خوب نباشد و در انجام کارها سستی به خرج دهد حتی اگر فرزند نوح هم باشد دچار عذاب الهی خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: همان‌طور که به زندگی مادی فرزندانمان توجه ویژه‌ای داریم، باید به معنویت آن‌ها هم توجه داشته باشیم. هیچ پدر و مادری دوست ندارد که فرزندش در آتش بسوزد اما با توجه نکردن به نماز متأسفانه فرزندانمان را به آتش جهنم نزدیک می‌کنیم. همچنین باید توجه داشت که دعوت به نماز نباید گفتاری باشد، باید خود ما در عمل یعنی با نماز اول وقت و جماعت، اهمیت نماز را به آن‌ها نشان دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی عنوان کرد: در زندان‌ها بگردید و خواهید یافت که به‌غیراز تصادفات رانندگی کسانی که در زندان‌ها هستند می‌گویند رفیق بد. در مسجد کسی معتاد و دزد نمی‌شود. ما باید خود را بیمه کنیم و بیمه روح نماز است. اولین سؤال در روز قیامت همین نماز است. همان‌گونه که برق برای تمامی امور موردنیاز است و نبود آن باعث مختل شدن کارها می‌شود و تا وصل شدن مجدد آن قادر به انجام کاری نیستیم، نماز نیز همین حالت را دارد.

در پایان از بانوان، خادمان، فعالان نماز و فرزندان همکار تجلیل شد و از نمازخانه بازدید به عمل آمد.

جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا