اخبارقزوین

نهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان نهمین اجلاس استانی نماز روز چهارشنبه بیستم دی‌ماه با حضور جمعی از مسئولان، اساتید و معلمان استان در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

نهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شددر ابتدا جلسه پس از تلاوتی از آیات قرآن کریم حجت‌الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر آر همه مسئولین جهت اهمیت دادن به جلسه اجلاس استانی نماز و حضور در این جلسه به تشریح اقدامات انجام‌شده پرداخت و گفت: جایگاه نماز به‌قدری بالا است که رهبر انقلاب اسلامی فرموده‌اند: زیباترین نشانه حکومت صالحان اقامه نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: برگزاری سی‌امین دوره اجلاس کشوری نماز نشان‌دهنده این است که بالاترین مقام کشور یعنی مقام معظم رهبری اهتمام بسیار ویژه‌ای به نماز دارند و همچنین با حضور ریاست جمهوری در این اجلاس بر اهمیت اقامه نماز در ایران اسلامی افزوده می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: همان‌طور که استان‌ها و شهرها را آباد می‌کنیم، کوه‌ها را برای ساخت تونل حفاری می‌کنیم، باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا جان‌ها را آباد کنیم و این آباد کردن جان‌ها چیزی نیست جز اقامه نماز. باید خود را طوری آماده کنیم که زمانی که خداوند متعال در روز قیامت از ما پرسید برای من چه آورده‌ای، بگوییم اقامه نماز را توشه راه خودکرده‌ایم.

موسوی در ادامه سخنان گزارشی از عملکرد یک‌ساله ستاد اقامه نماز استان در بخش‌های فرهنگی، آموزشی، خیرین مسجد ساز و نظارت و ارزیابی ارائه کرد.

نهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدو در ادامه آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین با اشاره به اینکه نماز در قله عبادت‌ها قرار دارد، گفت: وقتی از دنیا می‌رویم و راهی سفر قیامت می‌شویم بهترین توشه راه ما تقوا است و برای رسیدن به آن باید عبادت کنیم. مهم‌ترین آثار نمازی که اقامه می‌شود آن است که اختلاس، دزدی، بی‌رحمی از بین می‌رود و عدالت و آبرو حفظ می‌شود.

آیت‌الله عابدینی موضوع یقین را یکی از آثار نماز دانست که انسان با آن زنده و امیدوار است، عنوان کرد: اثر دیگر نماز نیز آرامش است که همه مردم جهان به دنبال آن هستند اما بعضی‌ها به‌اشتباه آدرس دیگری را برای کسب آرامش انتخاب می‌کنند.

امام‌جمعه قزوین با بیان اینکه اگر مسجدی نزدیک مدرسه قرار دارد، دانش‌آموزان برای انس بیشتر و برای اقامه نماز به مسجد مراجعه کنند، تأکید کرد: از همه مسئولان استان درخواست داریم که برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن نماز یار و یاور یکدیگر باشند.

نهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدکاظمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین با تأکید بر اهمیت نماز به‌عنوان یک امر ثابت و مستمر، اظهار کرد: نماز خاصیت خودسازی، جامعه سازی و تمدن پردازی را دارد و به‌عنوان یک ستون باعث غنی‌تر شدن بسیاری از مسائل ازجمله فرهنگ یک جامعه نیز می‌شود.

به گفته وی، در خصوص مدیریت و اداره مساجد استان گله‌هایی مطرح است و با دانستن عمق این مصیبت بایستی برنامه‌ریزی‌های لازم را در جهت رفع این مشکل اقدام اساسی کرد.

معاون سیاسی امنیتی استان قزوین با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه تصمیماتی برای مدیریت مساجد گرفته‌شده که بسیار هم حداقلی است، تأکید کرد: تلاش برای اقامه نماز به‌عنوان یک فریضه و امر مستمر باید در دستور کار مدیران، مسئولان و اصحاب تعلیم و تربیت استان باشد تا شاهد جامعه‌ای قدرتمند باشیم.

و در پایان این جلسه تعدادی از فعالان حوزه نماز در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و از ۲۳ دستگاه‌ها برتر تقدیر و تشکر به عمل آمد.

نهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدنهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدنهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدنهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدنهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شدنهمین اجلاس استانی نماز در قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا