اخبارقزوین

جلسه تمهید مقدمات اجلاس استانی نماز قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جلسه تمهید مقدمات اجلاس استانی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز مورخه هفتم دیماه در سالن معاونت توسعه و منابع استانداری برگزار شد.

در ابتدا پس‌از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) و تکریم مقام مادران و همسران شهدا گفت: یکی از الگوهای جامعه همین مادران و همسران شهدا هستند و باید به این نکته توجه داشت که توسل به این بانو مکرمه بسیار تأثیرگذار است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی عنوان کرد: با عنایت به اجلاس پیشرو که با حضور رئیس‌جمهور، وزرا، فرهنگیان و ائمه جماعات انتظار می‌رود که سی‌ام اجلاس یکی از مهم‌ترین اجلاس‌ها در این چند سال اخیر باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: با توجه به توصیه پیامبر اکرم (ص) به معاذ بن جبل که بیشتر همت خود را معطوف نماز کند و اهمیت سی‌امین اجلاس می‌خواهیم نهمین اجلاس استانی را ازلحاظ کمیت و کیفیت به اجلاس کشوری نزدیک کنیم.

موسوی تأکید کرد: در حدیثی از امام باقر (ع) آماده است که الصَّلاهُ عَمودُ الدِّینِ و با عنایت به گفته حجت‌الاسلام قرائتی که عمود توسط عمود نگهداری می‌شود، عمود در کشور مقام معظم رهبری و در استان‌ها فرمانداران و استانداران هستند و از استانداری این انتظار را داریم تا در اجلاس پیشرو همکاری‌های لازم را انجام دهد.

متوسلین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری گفت: با توجه به اهمیت نماز باید تمام تلاش‌ها بر این باشد که در اجلاس استانی برنامه‌های در شأن آن مانند گروه‌های سرود، استفاده از کلیپ‌ها و سخنان مقام معظم رهبری درباره نماز باشند تا مدیران دستگاه‌های اجرایی به اهمیت نماز اهتمام بیشتری بورزند.

متوسلین افزود: در جامعه کنونی که تمام تلاش جوامع غربی بر نسل جوان است، باید روی باورهای آن‌ها کارکنیم تا فاصله‌ای که بین نوجوانان و جوان با نماز افتاده است را با عنایت خداوند جبران کنیم. می‌توانیم از مدارسی که در آن‌ها طرح یاوران مهدی (عج) اجرا می‌شود به‌عنوان یک تجربه موفق نگاه کنیم و از آن‌ها برای کاهش این فاصله استفاده کنیم، زیرا شخصیت‌ها در دوران نوجوانی شکل می‌گیرد و هیچ بستری بهتر از مدارس برای فرهنگ‌سازی وجود ندارد و با اهدا جوایز سایر مدارس و دانش آموزان را تشویق به تلاش بیشتر برای اجلاس سال آینده می‌کنیم.

موسوی اظهار کرد: برای جلوگیری از خستگی حضار تصمیم بر آن شده است که دستگاه‌های منتخب اجرایی در مدت ۱۵ دقیقه به بیان نقاط قوت و ضعف دستگاه خود بپردازند و پیشنهادات خود را برای رفع موانع بیان کنند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به‌صورت جهادی فعالیت کنند و خود آستین‌ها را بالا بزنند و وارد عرصه کار شوند. همچنین در زمان تقدیر نباید فقط مدیران دستگاه‌های اجرایی را مدنظر داشت. با تقدیر از مدیران مدرسه فعال در امر نماز باعث می‌شود تا سایر مدارس خود را برای اجلاس‌های آینده آماده کنند.

متوسلین ادامه داد: با ایجاد طرحی مانند همیار نماز در مدارس باعث ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان می‌شود که این عمل کمک به ترویج و ملکه سازی فرهنگ نماز در ذهن و خانواده آن‌ها می‌شود.

در پایان اعضای حاضر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

جلسه تمهید مقدمات اجلاس استانی نماز قزوین برگزار شد جلسه تمهید مقدمات اجلاس استانی نماز قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا