قزوین

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جشن تکلیف دانش آموزان پسرانه دبیرستان شهید سلیمانی با حضورنماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین، مدیر ستاد اقامه نماز استان و رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین روز دوشنبه مورخه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مسجد فاطمه‌الزهرا (س) برگزار شد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی اظهار کرد: خدا را شاکریم در خدمت جوانانی هستیم که در حساس‌ترین برهه‌های زندگی خود قرار دارند، این برهه در حقیقت ورود رسمی به عرصه دین است.

وی ادامه داد: حساس‌ترین جای زندگی آدم آن جایی است که بگویند شما از امروز به بعد رسماً بنده‌خدا هستید، قبلاً هم بنده بودید اما اکنون رسمیت پیدا کردید، رسمیت پیدا کردید یعنی اینکه خدا وقتی می‌فرماید «یا ایهاالذین آمنوا» مستقیماً با خود شماست، این خیلی شیرین و تماشایی است.جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

امام جمعه قزوین عنوان کرد: یکی از فقها و علمای بزرگ وقتی به سن تکلیف رسید مجتهد بود، مجتهد شدن به این سادگی نیست اما این عالم بزرگوار در سن تکلیف خودش در مسائل دینی صاحب‌نظر و مجتهد بود، ایشان این بنا را گذاشت و فرمود من مکلّف نشده‌ام، مشرّف شده‌ام، مکلّف یعنی یک چیزی که سنگین و سخت است و گویا به آدم تحمیل می‌شود، من مکلّف شده‌ام یعنی باید از این به بعد روزه بگیرم و نماز بخوانم.

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

وی خاطرنشان کرد: این نگاه ریشه در قرآن دارد که ما یاد بگیریم وقتی نماز می‌خوانیم باید نماز را بخوانیم یا دلمان می‌خواهد نماز بخوانیم؟ باید روزه را بگیریم یا دلمان می‌خواهد روزه بگیریم؟ کسی که شخصیت صحیحی ندارد باید خیلی به خودش فشار بیاورد تا حرف راست بزند اما کسی که شخصیت درستی دارد این آدم وقتی بخواهد دروغ بگوید به او فشار وارد می‌شود و گویا دروغ به او تحمیل می‌شود اما راستی جزو علایق اوست.

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: چه چیزی باعث می‌شود عقل ما از سن ما پیشی بگیرد؟ یکی از آن چیزهایی که عقل ما را جلو می‌برد نماز است، نماز کانون رشد و بالندگی است، وقتی ما جملات نماز را به زبان می‌آوریم گویا می‌گوییم خدایا ما آرزو داریم علو و بلندمرتبگی روزی ما شود.

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شدامام جمعه قزوین یادآور شد: خوشحالیم که در جشن بندگی شما شرکت کردیم، امیدواریم از این پس بیشتر با یکدیگر ارتباط داشته باشیم، ما خادم شما هستیم و وظیفه ماست خدمت شما باشیم، یکی از جاهایی که ما می‌توانیم همیشه همدیگر را ببینیم مسجد و نماز جماعت است.

وی عنوان کرد: در هر محله‌ای مسجد و امام جماعت وجود دارد، همان طور که جسممان ما را نیازمند به ارتباط با پزشک می‌کند روح‌مان هم ما را نیازمند ارتباط با معلم می‌کند، ما را نیازمند با ارتباط با یک روحانی می‌کند که آشنا به مسائل باشد و بتواند پاسخگوی نیازهای فکری ما باشد.

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: نماز جمعه میعادگاه دیدار ما و شماست، در هر نماز جمعه بنده وقتی در محوطه مسجد قرار می‌گیرم گویا خودم جوان شده‌ام و از تعامل معنایی و ایمانی که با جوانان دارم لذت می‌برم.و در پایان مراسم از دانش آموزان فعالین نماز تقدیر بعمل آمد.

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شدجشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شدجشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید سلیمانی قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا