اخبارتهران

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قدس برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران: ما باید آموزش و پرورش را در موضوع نماز تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان قدس با حضور حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر ستاد اقامه نماز و حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان، فرماندار، دبیر اقامه نماز و جمعی از کارشناسان و مسئولین شهرستان قدس در تاریخ سیزدهم اسفند ماه در دفتر امام جمعه برگزار گردید.

در ابتدا دبیر اقامه نماز شهرستان قدس ضمن خیر مقدم و تشکر از برگزاری اجلاس شهرستان قدس، گفت: از برکات برگزاری اجلاس شهرستان قدس این بود که باعث شد همه را برای انجام  نماز به  فعالیت ترغیب نماید و شکل گیری و  برنامه ریزی های خوبی را در سطح شهرستان شاهد هستیم و جلساتی را برای انجام مصوبات اجلاس تشکیل خواهیم داد.

وی در ادامه گفت: نشست های دانش آموزی و خانواده تا پایان سال و نماز جماعت در ادارات به نحو شایسته ای برگزار می گردد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن خیر مقدم و تشکر از برگزاری جلسه گفت: از مصوبات اجلاس نماز،  تشکیل اتاق فکر در  شهرستان قدس می باشد، با تشکیل اتاق فکر و برنامه ریزی بهتر می توانیم برای نسل جوان و جذب آنها به حضور در نماز جماعت و مسجد و نماز جمعه بیشتر و بهتر و هدفمند تر فعالیت نمائیم.

وی در ادامه گفت: با یستی با برگزاری جلسات و تشکیل اتاق فکر باز خورد و آسیب شناسی شود، کم و کاستی ها بررسی تا برای سال های بعد بهتر و هدایت شده تر  اجلاس شهرستانی را  برگزار کنیم.

جوکار افزود: اگر ما به جوانان میدان دهیم و از نظرات آنها استفاده کنیم خروجی آن برای جامعه  خیلی خوب می شود، طرح شمیم دانش آموزی که خیلی موفق در حال انجام در سطح شهرستان قدس می باشد،و باعث شده حجم بسیاری از دانش آموزان در نماز جمعه شرکت نمایند که در حد یک پدیده است که در نوع خودش بی سابقه است، آموزش و پرورش با طرح شمیم توانست دانش آموزان را با مسجد و نماز جمعه پیوند دهد.

وی گفت: در بحث حضور در  مساجد ضعف هایی را داریم،  ما نوجوان داریم، کهنسال داریم ، اما حضور  جوان در مساجد را  نداریم، جوانان، عاشق اهل بیت هستند، می روند هیئتی می شوند و ما سراغ آنها نمی رویم، ما به نماز آنها توجه نمی کنیم، چون تک بعدی کار می کند و ما توجه نمی کنیم و اتاق فکر که تشکیل شود یکی از محور های ما در این زمینه  خواهد بود .

امام جمعه گفت: بحث نماز خانوادگی بایستی در جامعه گسترش دهیم، موضوع نماز باید به عنوان حلال مشکلات فردی و اجتماعی باشد و جلسات نماز را به طور مرتب تشکیل داد و از نظرات جوان تر ها استفاده نمائیم .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن تقدیر و تشکر گفت: تشکیل اتاق فکر به حل مشکلات نماز شهرستان قدس خیلی  کمک می کند و می توان از تجربیات و پیشنهادات به نحو موثری استفاده نمود.

وی در ادامه گفت:  اولین قدم ما این باشد که آموزش و پرورش را تقویت نمائیم که باعث رونق نماز جماعت در مدارس می شود، باید دوره های آموزشی و توانمند سازی را برای معلمان داشته باشیم تا بهتر بتوانیم از ظرفیت های معلمان به نحو بهتری استفاده نمائیم.

در پایان جلسه فرماندار شهرستان قدس خاطرنشان کرد: ما در اجلاس شهرستان قدس، اصناف را نیز دعوت کردیم و با همکاری بسیج اصناف پوسترهایی در مغازه ها نصب شده که به مدت بیست دقیقه برای برپایی نماز، مغازه ها تعطیل می باشند و کارهای اساسی را در بحث نماز پیگیری و دنبال می نمائیم.

در پایان مراسم به برگزیدگان اجلاس لوح تقدیر از طرف مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران به پاس از زحمات آنها اهدا گردید.

جلسه شورای اداری شهرستان قدسجلسه شورای اداری شهرستان قدسجلسه شورای اداری شهرستان قدس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا