اخبارقممجمع خیرین مسجدساز

دهمین جلسه مجمع خیرین مسجدساز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، دهمین جلسه مجمع خیرین مسجدساز استان عصر چهارشنبه، دوم اسفندماه، همزمان با سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان در ستاد اقامه نماز برگزار شد.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم در این جلسه به ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات نهمین جلسه این مجمع پرداخت و گفت: حمایت هایی از مسجد فاطمه الزهرا(س) صورت گرفت اما کماکان این مسجد نیازمند حمایت فوری خیرین در ایمن سازی محیط است.

وی همچنین به ارائه گزارشی از روند اجرای تخریب و نوسازی مسجد حضرت علی اصغر(ع) در منطقه اسماعیل آباد پرداخت و گفت: این مسجد مجوزات لازم را اخذ کرده و هم اکنون در مرحله طراحی است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به برگزاری سلسله جشن های تکلیف در مناطق کم برخوردار استان اشاره کرد و گفت: پس از شهرستان کهک، جشن تکلیف نومکلفان بخش قمرود نیز با حمایت خیر برگزار شد و امیدواریم با حمایت خیرین در دیگر بخش ها نیز در ایام باقیمانده تا ماه مبارک رمضان برگزار شود.

همچنین در ادامه به فراهم سازی بستر اقامه نماز زائرین مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ایام نیمه شعبان در موکب های بلوار پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و گفت: بیش از پنج هزار مهر نماز در این موکب ها توزیع خواهد شد تا بستر اقامه نماز زائرین در موکب ها فراهم باشد.

در ادامه اعضاء مجمع خیرین مسجدساز استان به ارائه نقطه نظرات در حوزه های جشن های تکلیف و مساجد در حال احداث، بازسازی، بهسازی و نیازمند حمایت پرداختند.

در پایان دهمین جلسه مجمع خیرین مسجدساز قم مقرر شد با توجه به حضور خیرین بومی در شهرستان جعفرآباد از ظرفیت آنان در برگزاری جشن تکلیف نومکلفین این شهرستان استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا