اخبارقم

نشست هم اندیشی برنامه های نمازی آموزش و پرورش قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست هم اندیشی برنامه های نمازی آموزش و پرورش صبح یکشنبه، بیست و ششم شهریورماه، با حضور معاونین پرورشی اداره کل، مناطق و نواحی آموزش و پرورش و به میزبانی ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

نشست هم اندیشی برنامه های نمازی در مناطق و نواحی آموزش و پرورش قم برگزار شد

کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تقدیر از همکاری های صورت گرفته در آموزش و پرورش، به برگزاری بیش از ۱۵۰۰ نشست دانش آموزی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ستاد اقامه نماز آماده استمرار دوره ها در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق کمتر برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی علمائی در ادامه بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه معلمین پایه های هشتم پسران و سوم ابتدایی دختران اشاره و خاطر نشان کرد: این دوره ها می بایست در دوره های آموزشی ضمن خدمت پیش بینی شود تا دبیران محترم اهتمام مضاعفی بر این امر داشته باشند.

وی به تشریح برنامه های ستاد اقامه نماز ویژه مدیران و معاونین در سطوح مختلف پرداخت و گفت: برگزاری دوره های آموزشی و معارفی نماز ویژه مدیران و معاونین موجب اهتمام به نماز در سطوح مختلف و همچنین در مدارس خواهد بود که این امر زمینه ساز برگزاری پرشور نماز جماعت در مدارس خواهد شد.

ایشان در ادامه بر حضور اساتید مجرب مرکز تخصصی نماز در جلسات اولیاء و مربیان تاکید کرد و افزود: با تشکیل هیئت های اندیشه ورز نمازی، دانش آموزان را عهده دار امور نمازی مدارس قرار دهید.

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با تاکید بر لزوم هم افزایی ظرفیت ها در اجرای امور فرهنگی در مدارس خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش آماده استفاده از ظرفیت های دستگاه هایی است که می توانند ما را در امور فرهنگی و تربیتی یاری کنند. حجت الاسلام و المسلمین محمد امینیان خاطر نشان کرد: پرداخت حق القدم ائمه جماعات از دیگر مشکلاتی است که در حوزه اقامه نماز در مدارس وجود دارد و امیدواریم با اهتمام مضاعف این امر محقق شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با تاکید بر لزوم هم افزایی ظرفیت ها در اجرای امور فرهنگی در مدارس خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش آماده استفاده از ظرفیت های دستگاه هایی است که می توانند ما را در امور فرهنگی و تربیتی یاری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد امینیان خاطر نشان کرد: پرداخت حق القدم ائمه جماعات از دیگر مشکلاتی است که در حوزه اقامه نماز در مدارس وجود دارد و امیدواریم با اهتمام مضاعف این امر محقق شود.

نشست هم اندیشی برنامه های نمازی در مناطق و نواحی آموزش و پرورش قم برگزار شد

در ادامه غلامرضا رضائیان مسئول یاوران نماز استان نیز اعلام آمادگی خود را در خصوص بازدید یاوران نماز از نمازخانه مدارس کمتر برخوردار احصاء شده توسط آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: یاوران نماز آماده هرگونه همکاری با آموزش و پرورش در بهبود وضعیت نماز جماعت مدارس هستند.

وی در ادامه به بازدیدهای صورت گرفته از مدارس توسط یاوران نماز استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: نماز و نمازخانه بیش از ۱۰۰ مدرسه توسط یاوران نماز مورد بازدید قرار گرفت که کاستی های احتمالی احصاء و پیشنهادات در خصوص رفع آسیب ها به مسئولین مربوطه ارائه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا