اخبارقم

حضور ۹۱۶ امام جماعت در مدارس برای برگزاری پرشکوه نماز و برنامه های فرهنگی

با رویکرد جدید در آموزش و پرورش قم نسبت به تربیت دینی و قرآنی دانش آموزان، ۹۱۶ مدرسه استان دارای امام جماعت می باشند و نماز در مدارس با قوت انجام می گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم میلاد رستگار رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه با رویکرد جدید در آموزش و پرورش استان نسبت به تربیت دینی و قرآنی دانش آموزان بسیار پویا و دغدغه مند بوده اند خاطر نشان کرد:۹۱۶ مدرسه استان دارای امام جماعت می باشند و نماز جماعت در مدارس با قوت اقامه می شود.

وی در خصوص افزایش چشمگیر نخبگان قرآنی در استان گفت: با زحمات اساتید قرآنی در استان دو رتبه مهم کشوری در عرصه قرآن داشته ایم که در عرصه بین المللی دانش آموز گرانقدر مهدی اکبری حائز رتبه اول در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزی و گروه همخوانی و مدیحه سرایی انصارالمهدی ناحیه یک حائز رتبه اول کشوری و گروه همخوانی و مدیحه سرایی بنات الکریمه حائز رتبه سوم کشوری شده اند.

رستگار در ادامه گفت: یکی از تدابیر مهم در راستای ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نماز در مدارس برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان در مساجد محل برای اقامه نماز است که اجتماع عظیم آن در ایام بهمن ماه با هدف گرامیداشت ایام الله دفجر با حضور کلیه دانش آموزان در مساجد محل برگزار شد.

میلاد رستگار،رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش استان قم گفت: سال گذشته رقابت های قرآنی در استان در فضایی دوستانه و پرطراوت برگزار شد تا ضمن ایجاد خاطرات ناب سبب افزایش انگیزه دانش آموزان برای شرکت در مسابقات شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا