اخبارقم

جلسه هماهنگی برنامه های نمازی آموزش و پرورش قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست تدوین برنامه های نمازی آموزش و پرورش استان، صبح دوشنبه، سیزدهم شهریور ماه، با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز، معاون تبلیغ مرکز تخصصی نماز و به میزبانی آموزش و پرورش برگزار شد.

کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز قم در این نشست به تشریح برنامه های این ستاد پرداخت و گفت: برگزاری نشست ها و دوره های آموزشی همواره مورد تاکید این ستاد بوده است چرا که برگزاری این نشست ها موجب اهتمام قلبی دانش آموزان و اولیا به مباحث نمازی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی علمائی در ادامه به برگزاری جشن های تکلیف نومکلفین اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های به عمل آمده و با هدف ارتباط مستمر دانش آموزان با مسجد، خیرین اعلام آمادگی نموده اند تا ما را در برگزاری جشن تکلیف نومکلفین در مساجد یاری کنند.

وی در ادامه به ظرفیت یاوران نماز و احکام صادره از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان برای ایشان اشاره و خاطر نشان کرد: سال گذشته و با بازدید های بعمل آمده از نماز جماعت مدارس توسط یاوران نماز، کاستی ها احصاء شد و حتی المقدور در راستای رفع کاستی ها تلاش شد و امیدواریم این امر در سال تحصیلی جدید نیز استمرار یابد.

حجت الاسلام علمائی در ادامه بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی در سطح مدیران عالی و میانی اشاره کرد و گفت: اهتمام مدیران در سطوح مختلف، اهتمام دانش آموزان و خانواده ها را به همراه خواهد داشت.

معاون تبلیغ مرکز تخصصی نماز نیز در این نشست به حضور اساتید تخصصی حوزه کودک اشاره کرد و گفت: برخی مراکز آموزشی که در نقاط آسیب پذیر قرار دارند می بایست دوره ها استمرار داشته باشند تا شاهد اثرگذاری مضاعف آن باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین حسن رجبی به ظرفیت اساتید مرکز تخصصی نماز در برگزاری جشن های تکلیف اشاره کرد و گفت: اساتید مرکز تخصصی نماز از جمله شاخصان برگزاری جشن های تکلیف در کشور هستند که در این امر نیز این مرکز می تواند یاری گر آموزش و پرورش باشد.

نماینده آموزش و پرورش قم نیز ضمن استقبال از طرح های ستاد اقامه نماز استان در برگزاری جشن های تکلیف در مدارس گفت: حضور دانش آموزان در مساجد، موجب ارتباط مضاعف آنان با این فضای معنوی و به امتداد آن باشکوه تر شدن نماز جماعت در مساجد خواهد شد.

میلاد رستگار در خصوص حضور یاوران نماز در نماز جماعت مدارس نیز اعلام آمادگی کرد و گفت: با توجه به مصوبات شورای معاونین، احکام یاوران صادر خواهد شد و از ابتدای مهرماه میزبان یاوران در نمازخانه مدارس خواهیم بود.

برگزاری دوره آموزشی معارف نماز ویژه مدیران، معاونین و معاونین پرورشی مدارس، برگزاری دوره آموزشی نیک، ویژه مدیران و مربیان کودکستان ها و پیش دبستانی ها، راه اندازی هیات های اندیشه ورز نماز در مدارس از جمله اهم مصوبات این جلسه بود.

در پایان مقرر شد به جهت سهولت در برنامه ریزی برگزاری نشست ها، جشن های تکلیف و دیگر امور، نمایندگانی از نواحی مختلف به ستاد اقامه نماز معرفی و امور مستقیما از طریق ایشان پیگیری شود.

نشست تدوین برنامه های نمازی آموزش و پرورش قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا