اخبارقم

دوره آموزشی شیوه های جذب فرزندان به نماز در بیمه ایران قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، دوره آموزشی شیوه های جذب فرزندان به نماز، عصر دوشنبه، بیست و دوم آبان ماه در بیمه ایران برگزار شد.

کارشناس ستاد اقامه نماز قم در این دوره به تشریح انواع دعوت فرزندان به نماز پرداخت و گفت: یکی از راه کار های موثر در جذب فرزندان هم سو نمودن و ابراز علاقه به فرزند است و دعوت به نماز زمانی موثر خواهد بود که این محبت در اوج باشد.

وی در ادامه به تشریح جایگاه نماز در سیره پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت و گفت: گلایه پیامبر اسلام(ص) از والدین و فرزندان آخرالزمان به جهت عدم اهتمام به فرایض دینی و نماز بوده است و عدم تعلیم جامع واجبات به فرزندان را عامل این گلایه عنوان می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید شریفی در ادامه به تشریح اولویت ها در تربیت فرزندان پرداخت و گفت: اولین تربیت، تربیت دینی است و اول تربیت دینی اقامه نماز است چراکه دینداری فرزندان حاصل دینداری والدین و اهتمام آنان به مسائل دینی است.

ایشان در ادامه به آیه ۶ سوره مبارکه تحریم اشاره و خاطر نشان کرد: خداوند متعال در این آیه حفظ خود و خانواده از آتش جهنم را متذکر شده است و نماز محکم ترین عامل در این حفاظت است.

پاسخگویی به سوالات کارکنان در حوزه های تربیتی و روش های جذب از جمله بخش های دوره آموزشی شیوه های جذب فرزندن به نماز در بیمه ایران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا