اخبارقممجمع خیرین مسجدساز

جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مسجدساز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، اولین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مسجدساز استان در سال جاری، پنجشنبه، چهارم خردادماه، در ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز قم در این جلسه با ارائه گزارشی از مساجد در حال ساخت در استان، به اقدامات صورت گرفته توسط خیرین اشاره کرد و گفت: در سال گذشته خیرین با مبلغی بالغ بر هشتاد میلیارد ریال از مساجد در حوزه‌های مختلفی نظیر احداث و بهسازی حمایت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به بیان اولویت‌های ستاد اقامه نماز در مساجد و محلات پرداخت و گفت: اولویت در اجرای برنامه‌ها، مساجد و محلاتی است که جدید الاحداث و فاقد امکانات فرهنگی است.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه مساجد پرداخت و ضمن تقدیر از اقدامات سخت افزاری و احداث و بهسازی مساجد، خواستار اهتمام در حوزه نرم افزاری و برگزاری نشست‌ها و دوره‌های آموزشی تخصصی در مساجد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز با تاکید بر لزوم جوان‌سازی جامعه هدف در مساجد گفت: ‌می‌بایست با برگزاری نشست‌های تخصصی نماز، در راستای جذب جامعه هدف نوجوان و جوان به مساجد گام برداریم.

وی در ادامه ضمن تاکید بر برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و دیگر اقدامات فرهنگی خاطر نشان کرد: برگزاری جشن تکلیف از جمله اتفاقاتی‌ است که در اذهان باقی خواهد ماند و اهتمام به این امر اهتمام دانش آموزان به نماز را به همراه خواهد داشت که اولویت ستاد اقامه نماز در برگزاری این جشن ها، مناطق محروم و کمتر برخوردار است.

بررسی پیشنهادات و نقطه نظرات اعضاء‌ در خصوص نحوه خدمت‌رسانی و حمایت‌ها از مساجد، اولویت‌ بندی نیاز‌ها و درخواست‌های واصله به دبیرخانه مجمع خیرین مسجدساز از دیگر بخش های جلسه بود که می‌توان از تامین فرش مورد نیاز نمازخانه های دو دانشگاه استان به عنوان اصلی ترین مصوبات این جلسه یاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا