اخبارقم

سومین جلسه شورای اقامه نماز استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، سومین جلسه شورای اقامه نماز استان، صبح پنجشنبه، بیست و چهارم اسفندماه، با حضور امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران استان به ریاست استاندار در سالن استانداری قم برگزار شد.

مساجد و نماز خانه های بین راهی

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم در این جلسه ضمن گرامیداشت حماسه حضور میلیونی مردم در پای صندوق های رای، حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و افزود: در ماه مبارک رمضان و بهار قرآن می بایست در راستای تحقق آیه چهل و یکم سوره مبارک حج تلاشی مضاعف داشته باشیم.

حجت الاسلام علی عرب پور در ادامه به محوریت استان قم و لزوم خدمات دهی بهتر به زائرین و مسافرین شهر کریمه اهل بیت اشاره و خاطر نشان کرد: در راستای بهبود وضعیت مساجد و نماز خانه های بین راهی اهتمامی مضاعف وجود داشته باشد تا با خدمات دهی مضاعف به مجتمع های خدمات رفاهی شاهد خدمات دهی بهتر و جامع تری به زائرین باشیم.

وی افزود: ارائه خدماتی همچون آب، برق و گاز به این مجتمع ها، ما را در بهبود وضعیت خدمات دهی به زائرین در مساجد و نمازخانه های بین راهی یاری خواهد کرد.

استاندار قم نیز در این خصوص گاز رسانی و احداث واحد تجاری در این مساجد را مورد تاکید قرار داد و گفت: در مساجدی که با مجتمع ها فاصله دارند واحد های تجاری تعبیه شود تا استقلال آنان حفظ شود.

سیدمحمد آقامیری همچنین صدور مجوزات لازم برای احداث مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی را منوط به احداث مسجد عنوان کرد و گفت: دستگاه های متولی از ارائه خدمات به مجتمع هایی که اهتمام کافی به مساجد و نمازخانه ها ندارند امتناع کنند.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز جانمایی مساجد بین راهی در بهترین فضا ها و ثبت در اوقاف را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر مجتمع های بین راهی ملزم به احداث مسجد باشند نیاز و کمبود مسجد در محور های مواصلاتی مرتفع خواهد شد.

برگزاری جشن های تکلیف با حمایت خیرین مسجدساز استان

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به تشریح رویکرد ستاد اقامه نماز در اجرایی سازی پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به اجلاسیه های سراسری نماز پرداخت و گفت: در این راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین نسل نو، برگزاری جشن های تکلیف در مناطق کم برخوردار استان در دستور کار ستاد اقامه نماز و مجمع خیرین مسجدساز استان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا و با حمایت ده میلیارد ریالی خیرین، جشن تکلیف ۱۱۱۵ دانش آموز در مناطق مختلف استان همچون شهرستان کهک، شهرستان جعفرآباد، قمرود، قاهان و دیگر مناطق برگزار و بسته های فرهنگی متناسب به آنان اهداء شد.

ارزیابی دستگاه های اجرایی

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به تشریح روند ارزیابی عملکرد دستگاه ها پرداخت و گفت: پیرو پیام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سیزدهمین اجلاس سراسری نماز، ارزیابی دستگاه ها با حضور نمایندگان امام جمعه، استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برخی دبیران اقامه نماز دستگاه ها در دستور کار ستاد اقامه نماز قرار گرفت و دستگاه ها با توجه به توافقنامه های مرکزی و تفاهم نامه های بومی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

امام جمعه قم نیر در ادامه خواستار اهتمام عملی مدیران در ترویج فرهنگ اقامه نماز شد و گفت: با عملتان نماز را ترویج دهید و به هنگام شنیدن صدای اذان در صفوف نماز جماعت دستگاه حاضر شوید.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در ادامه به ماجرای مناظره امام رضا(ع) با عمران صابی درباره توحید اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) در اوج مناظره با هنگام اذان ظهر همزمان شد و امام جلسه را برای اقامه نماز ترک نمود و این امر نشان از اهتمام والای حضرت به اقامه نماز اول وقت است.

در پایان از استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، امور مالیاتی، شرکت گاز و امور اقتصادی و دارایی استان به عنوان دستگاه های برتر در حوزه اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا