اخبارقم

پنجمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، پنجمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز استان، صبح یکشنبه، پنجم آذرماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

پنجمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه با ذکر احادیثی به بیان جایگاه نماز و یاوران نماز پرداخت و گفت: اجر و پاداش افرادی که به نماز خدمت می کنند و توجه به نماز جماعت اول وقت در مسجد دارند ورود بدون حساب و کتاب به بهشت و شفاعت هشتاد هزار نفر است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور اولویت اصلی ستاد اقامه نماز را نماز نسل نو عنوان کرد و گفت: اجلاس امسال با موضوع نماز نسل نو برگزار می شود و این امر نشان از اهتمام این ستاد به نماز جماعت مدارس و دانشگاه ها است و یاوران نماز می بایست ما را در انجام این ماموریت یاری کنند.

ایشان در ادامه هشتمین اجلاس استانی را اجلاسی متفاوت نسبت به دیگر اجلاس های استانی دانست و گفت: سه پیش اجلاس تخصصی با موضوع های دانش آموزی، مساجد و دانشگاه ها برگزار خواهد شد و پس از بررسی نقاط قوت و ضعف در این پیش اجلاس ها، موارد احصاء شده در اجلاس استانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پنجمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه ضمن خیر مقدم به یاوران نماز استان به کتب و داستان ها اشاره کرد و گفت: اقامه نماز برای کسی که فطرتش پاک است امری بدیهی است.

وی وظیفه خادمین نماز را تلاش برای زدودن بندگان از کاهلی ها و آسیب ها دانست و گفت: تلاش یاوران نماز می بایست در راستای بازگرداندن بندگان به ذات و فطرت پاکشان باشد.

پنجمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

استاد مرکز تخصصی نماز قم نیز در این جلسه به تشریح گام های اثرگذاری دعوت یاوران نماز در جذب مخاطب به نماز پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین آیتی اعتقاد قلبی به هدف، علاقه به مخاطب، ارتباط گیری و شروع خوب را از جمله ویژگی های یک دعوت موثر دانست و گفت: دعوتی که این ویژگی ها را شامل شود در مخاطب نفوذ خواهد کرد و اهتمام قلبی وی را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا