اخبارقم

ششمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، ششمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز استان، صبح دوشنبه، هجدهم دی ماه، به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

ششمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس های نماز گفت: اجلاس های سراسری و استانی از اهمیت بالایی برخوردارند و همه ساله پس از برگزاری اجلاس ها، برکات آن در جامعه احساس می شود.

وی افزود: پیام حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به اجلاس استانی نماز و تامین ائمه جماعات مدارس فاقد امام جماعت در استان از جمله دستاورد های هشتمین اجلاس استانی نماز بود.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور ضمن اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز به تشریح تاکیدات مقام معظم رهبری در این حوزه پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری طی پیامی به سی امین اجلاس سراسری نماز رضایت خود از برگزاری این اجلاسیه ها را اعلام و بر جایگاه بی مثال نماز، ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین نوجوانان و جوانان، ترغیب به کار همگانی در ترویج فرهنگ نماز تاکید کردند.

همچنین افزود: اگر در جامعه کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد، آثار کاهلی به نماز است.

ششمین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

مدیر مرکز تخصصی نماز قم نیز در این نشست به تاکیدات قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام به نماز اشاره و خاطر نشان کرد: بیش از نهصد آیه از ۶۶۳۶ آیه قرآن کریم و نوزده هزار روایت از پنجاه و دو روایت موجود از اهل بیت علیهم السلام در خصوص نماز است و این به معنی جایگاه والای نماز در دین است.

وی خطاب به یاوران نماز استان گفت: گام برداشتن برای نماز شما را جزء ذاکرین قرار می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل ولی خانی همچنین با اشاره به آیات و روایات نماز را عامل رفع کاهلی ها و آسیب های اجتماعی موجود دانست و گفت: با حضور در ندامتگاه ها و بررسی های انجام شده، درصد بالایی از افراد حاضر در ندامتگاه ها، کاهلان به نماز هستند.

وی در ادامه به تشریح شیوه های دعوت به نماز فرزندان پرداخت و گفت: فرزندان در بازه سنی هفت تا دوازده سال با اهرم تشویق و فرزندان دوازده تا نوزده سال را می بایست با احترام گذاشتن به دیدگاه آنان، تلاش کنیم تا دیدگاهی نمازی در آنان ایجاد کنیم.

ارائه نقطه نظرات و گزارشی از بازدیدهای شکل گرفته از مدارس توسط یاوران نماز استان از دیگر برنامه های این نشست بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا