اخبارقم

جلسه شورای اقامه نماز استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز استان، صبح سه‌شنبه، دوم اسفندماه، به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در سالن کرامت استانداری برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در جلسه شورای اقامه نماز استان، ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌ها در ترویج فرهنگ اقامه نماز، خطاب به مدیران استانی گفت: مدیران استان علاوه بر دستگاه‌ ها و اداراتی که تحت مدیریت خود دارند می بایست بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در مجامع مختلف اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره بر لزوم تشکیل کارگروه‌های شناخت ظرفیت های دستگاه‌ها، گفت: با تشکیل کارگروه های تخصصی شناخت ظرفیت های دستگاه‌ها و مجامع مختلف در اقامه نماز شاهد ایجاد پتانسیل گسترده ای در ترویج این فرهنگ عظیم خواهیم بود.

سید مهدی قریشی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های دشمن و اختشاشات اخیر اشاره و خاطر خاطر نشان کرد: پس از بررسی ها و آسیب شناسی های به عمل آمده شاهد آثار نماز در بین نوجوانان و جوانان بودیم چراکه هیچ یک از دستگیر شدگان، به اقامه نماز و ارتباط با مسجد اهتمام نداشتند.

وی در ادامه جلسه شورای اقامه نماز استان بر لزوم رصد دقیق فعالیت های ادارات و دانشگاه‌ها در امر نماز تاکید کرد و گفت: همانطور که در اجلاسیه‌ها از برگزیدگان نمازی تجلیل می‌کنیم با کاهلان به ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز برخورد خواهیم نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز قم نیز در جلسه شورای اقامه نماز استان، ضمن تشریح برنامه‌های ستاد اقامه نماز در سال جاری به برنامه ریزی های انجام شده جهت برگزاری دوره های مهدویت در ماه شعبان اشاره و خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از ۹۰۰ نشست خانواده و دانش آموزی نماز برگزار شده است که تا پایان سال استمرار خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور به انعقاد تفاهم نامه ستاد اقامه نماز با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره و خاطر نشان کرد: تراکم مسافرین در عید نوروز و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ایستگاه‌های فرهنگی در سطح محور های مواصلاتی برپا خواهند شد که امیدواریم با پیش بینی بسته‌های فرهنگی، میزبانی مناسبی از مسافرین داشته باشیم.

وی در ادامه به تشریح نکات و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز پرداخت و گفت: در پیامی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اجلاس سراسری نماز داشتند شاهد تاکیدات ویژه ایشان به استفاده از ظرفیت های مختلف در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز بودیم که همواره پیام های ایشان از جمله اسناد بالا دستی و سرلوحه امور ستاد اقامه نماز قرار گرفته است.

حجت الاسلام عرب‌پور با اشاره به کاستی های موجود در برخی نمازخانه‌های اماکن ورزشی، خواستار اهتمام ویژه اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری در ایجاد بستر مناسب اقامه نماز در این اماکن شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به مشکلات و کاستی های برخی بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و ساختمان‌های درمانی در حوزه اقامه نماز اشاره کرد و گفت: پس از پیگیری‌های به عمل آمده متاسفانه به نتیجه مطلوب دست نیافته ایم و امیدواریم با حمایت‌های استانی شاهد اهتمام مضاعف در رفع این کاستی ها باشیم.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه شورای اقامه نماز استان نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در خصوص رفع کاستی‌ها پرداختند.

تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز از دیگر برنامه های جلسه شورای اقامه نماز استان بود.

جلسه شورای اقامه نماز استان قم برگزار شد. جلسه شورای اقامه نماز استان قم برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا