اخبارقم

نشست هماهنگی هشتمین اجلاس استانی نماز در صدا و سیمای قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست هماهنگی هشتمین اجلاس استانی نماز، صبح سه شنبه سی ام آبان ماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز در صدا و سیمای قم برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به نقش کلیدی صدا و سیما در ترویج معارف نماز در جامعه اشاره کرد و گفت: امروزه قدرت رسانه بر کسی پوشیده نیست و ما می بایست از این ظرفیت در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به هفته بسیج، به نقش کلیدی بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس اشاره و خاطر نشان کرد: درصد بالایی از رزمندگانی که در دفاع مقدس حضور داشتند از فعالین و حاضرین در مساجد بودند و اهتمام ویژه ای به امر نماز داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه از برگزاری هشتمین اجلاس استانی نماز در بیست و نهم آذرماه خبر داد و گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده این اجلاس به صورت چالشی و با هدف احصاء کمبود ها و کاستی های موجود در حوزه نماز جامعه برگزار خواهد شد.

وی افزود: موضوع اجلاس امسال “نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” است و از همین سو پیش اجلاس های تخصصی نیز پیش بینی شده است که کاستی های نمازی این اقشار در این پیش اجلاس ها به صورت تخصصی بررسی خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به نقش صدا و سیما در ایجاد فضای نمازی در جامعه اشاره و خاطر نشان کرد: پخش تیزر ها، کلیپ ها، پویانمایی ها قبل از برگزاری اجلاس استانی، از جمله اقدامات صدا و سیما در ایجاد فضای نمازی در استان خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: پیگیری امور نماز، نباید محدود به جلسات باشد و این امور می بایست بسیجی وار پیگیری و اجرا شوند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد لطفی نیاسر از آمادگی صدا و سیما در پوشش همه جانبه اجلاس استانی خبر داد و گفت: ظرفیت های صدا و سیما آماده هرگونه همکاری با ستاد اقامه نماز در ترویج فرهنگ نماز در جامعه است.

ایشان در ادامه به پخش نماز جماعت دانشگاه ها و مدارس از طریق سیمای استانی اشاره کرد و گفت: با توجه به موضوع اجلاس، آماده ایم تا با پوشش نماز جماعت دانشگاه ها و مدارس، اذهان عمومی را به سمت و سوی اجلاس استانی نماز با موضوع نماز نسل نو سوق دهیم.

پوشش هشتمین اجلاس استانی نماز، برگزاری پویش سلفی با نماز، پخش نماز جماعت دانشگاه ها و مدارس در آستانه اجلاس از جمله مصوبات جلسه شورای اقامه نماز صدا و سیمای قم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا