اخبارقم

شورای اقامه نماز ثبت احوال قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز ثبت احوال استان، چهارشنبه، ششم دی ماه، همزمان با هفته ثبت احوال با حضور مدیر ستاد اقامه نماز برگزار شد.

شورای اقامه نماز ثبت احوال قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه با اشاره به جایگاه نماز در اداره کل ثبت احوال اشاره کرد و گفت: ثبت احوال از جمله دستگاه های موفق در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز است که این امر نشان از اهتمام مدیرکل و پیگیری های دبیر اقامه نماز دستگاه است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور با اشاره به ایام رحلت حضرت ام البنین(س) خاطر نشان کرد: هرچه در رفتار و کردار فرزندان حضرت ام البنین (س) می نگریم شاهد آنیم که قبل از فرزندان این ویژگی ها در مادر نمایان است.

وی افزود: ادب، وفاداری و کمال حضرت ابوالفضل العباس(ع) پیش از آنکه در ایشان تلالو یابد در حضرت ام البنین(س) نمایان بود.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به توجه حضرت ام البنین(س) در عبادت خداوند متعال اشاره کرد و گفت: توجه به عبادتی که در وجود حضرت بوده است یک شخصیت جامع را به ما معرفی می کند که حاصل آن ولادت فرزندانی همچون حضرت عباس در دامان پاک ایشان است.

حجت الاسلام عرب پور در ادامه به نماز در سیره شهدا اشاره و خاطر نشان کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در آن وضعیت جنگی علی‌رقم تنش ها و حساسیت های نظامی، اقامه نماز اول وقت را بر دیگر امور اولویت قرار می داد.

شورای اقامه نماز ثبت احوال قم برگزار شد

منوچهر تیموری مدیرکل ثبت احوال قم نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت روز و هفته ثبت احوال گفت: ثبت احوال بیش از پنجاه خدمت به مخاطبین خود ارائه می دهد که این امر نشان از محوریت ثبت احوال در اکثر امور است.

وی در ادامه اقامه نماز را از جمله اولویت های اصلی دستگاه دانست و گفت: اقامه نماز امری الهی برای بندگان است و نباید در این راستا به دستورالعمل ها و مکاتبات سازمانی اکتفا کرد.

تجلیل از فعالین و خادمین نماز دستگاه از دیگر بخش های شورای اقامه نماز ثبت احوال قم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا