اخبارقم

شورای اقامه نماز کمیته امداد قم برگزار شد

در اولین جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی(ره) قم، از فعالین و خادمین نماز دستگاه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی(ره)، صبح سه شنبه، بیست و دوم خردادماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به اصلاحات و ابلاغ آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در دولت سیزدهم توسط رئیس جمهور شهید حضرت آیت اله رئیسی اشاره کرد و گفت: شهادت توفیقی است که به جهت خدمت به نماز و مردم در جامعه نصیب رئیس جمهور شهید شد.

وی در ادامه به جایگاه و آثار نماز در زندگی اشاره کرد و گفت: کارمندان و کسانی که اهتمام به نماز دارند، علاوه بر آثار فردی، شاهد آثار نماز در خانواده و دستگاه خواهند بود که آنان را از کاهلی ها مصون میدارد و موجبات تعالیشان فراهم میشود.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور جامعه هدف کمیته امداد را از جمله جوامع آسیب پذیر جامعه دانست و گفت: هدایت به مباحث فرهنگی در این قشر امری بسیار حائز اهمیت و مؤثر در جامعه است.

وی همچنین استفاده از ظرفیت اساتید مرکز تخصصی نماز را مورد تاکید قرار داد و گفت: اساتید مرکز تخصصی نماز در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی تربیت شده اند و می‌توانیم شاهد اثرگذاری آنان بر اقشار مختلف جامعه باشیم.

حجت الاسلام عرب پور در ادامه رونق بخشی به نماز مدارس و قشر جوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اثرگذاری کودکان و نوجوانان در جامعه بسیار بالا است و از این رو بر اهتمام و همکاری دستگاه ها در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در بین کودکان و نوجوانان تاکید داریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه جلسات نماز را موجب خیر و برکت در دستگاه ها عنوان کرد و گفت: تقدیر از دستگاه های برتر در حوزه نماز توسط ستاد اقامه نماز امری پسندیده است اما تکلیف ما در مباحث نماز نه تنها تکلیف اداری بلکه تکلیفی الهی است.
حجت الاسلام و المسلمین طه مهری جدول زمانبندی برنامه های نماز ابتدای سال تدوین می‌شود و تاکید داریم با تمام توان در اجرای برنامه های نمازی فعالیت کنیم.

در پایان با اهداء لوح و جوایزی از خادمین و فعالین نماز اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا