اخبارقم

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی قم یکشنبه، پانزدهم بهمن ماه، با حضور رییس دانشگاه در سالن شهید مطهری برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسملین سیدمحمد طاهری مسئول نهاد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به علل و‌ عوامل بی توجهی به نماز گفت: کم توجهی ما به مسئله نماز برای اینست که حقیقت و فلسفه نماز را درک نکردیم یعنی ما به این حقیقت نرسیدیم که نماز عامل رشد و کمال انسان است، عامل سعادت و خوشبختی است، ما درک نکردیم که نماز فرار به سوی خداست از آلودگی شرک والا عاشقانه نماز می خواندیم.

وی عوامل دیگر کم توجهی به نماز را تنبلی وسستی، ضعف اراده و ندانستن آثار ترک نماز عنوان کرد و‌ گفت: بسیاری نمی دانند که با فاصله از نماز، آرامش را از خود سلب می نمایند و از حمایت و یاری حضرت حق محروم می شوند.

سپس مصوبات جلسه قبل شورای اقامه نماز دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و اعضای نشست با چهار دستور جلسه وارد بحث و گفتگو شدند و هریک از معاونت ها به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ترویج فرهنگ‌ نماز پرداختند.

در ‌ادامه مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به ارائه نکاتی در زمینه ترویج فرهنگ نماز پرداخت و با اشاره بر لزوم مراقبت از باورها و اعتقادات گفت: این امر وظیفه شرعی همه ماست که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.

منبع: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا