اخبارحوزه ریاستمازندران

گردهمایی فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، گردهمایی فصلی دبیران و رابطین شهرستانهای ستاد اقامه نماز استان مازندران، با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، روز شنبه ۹ اردیبهشت در سالن جلسات هتل بادله ساری برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، با قدردانی از دبیران شهرستانها، بخصوص از قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، شرح وظایف دبیران دستگاهها از قبیل حفظ جایگاه اقامه نماز، تشکیل شورای اقامه نماز، جانمائی نمازخانه دستگاه در جای مناسب و تجهیزات لازمه، پاسخ به مکاتبات و اقدام دستورالعمل ها، تبلیغات چهره به چهره امر نماز، رعایت ۲۰ دقیقه وقت فریضه الهی، عدم تقارن جلسات با زمان نماز وحضور مدیران در نماز، توجه به طرح خدمات سفر، طرح سلامت معنوی وتبلیغات محیطی امر نماز به دستگاههای مربوطه به ویژه در مسائل نظارت و ارزشیابی و سامانه سجاده و جدی گرفتن و رفع ابهامات مربوط به سامانه سجاده را یادآور شد.

در ادامه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز ضمن تسلیت شهادت آیت الله عباسعلی سلیمانی و تشکر از فعالیتهای ستاد اقامه نماز استان و برگزاری این جلسه بیان کرد: این جلسات را باید تکرار و فرصت هایی را برای مبادله اندیشه ها فراهم بکنیم .

وی در ادامه افزود: اقامه نماز به لحاظ دانش افزایی، ایجاد معرفت دینی، فلسفه دینی، آداب نماز، آثار نماز و فعالیت های میدانی مثل برگزاری اقامه نماز جماعت در نظام اداری و اجرایی کشور، برگزاری مسابقه و دوره های آموزشی اعم از آموزش دوره امام جماعت و سایر فعالیت های دیگر می باشد که ارائه خواهد شد.

 قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: ستاد اقامه نماز با تمامی وزارتخانه ها تفاهمنامه دارد و  طبق این اتفاق مسئولیت هایی بر عهده گرفته می شود. همچنین یک سری از این فعالیت ها بر عهده مدیر در شهرستان ها است که براساس تفاهمنامه و برنامه بیست ساله از افق ۱۴۰۱ تا ۱۴۲۰  که در سایت ستاد اقامه نماز قرار گرفته و برمبنای آن استان برنامه پنج ساله داشته و هر کدام از شما در ذیل برنامه های استانی و ملی باید برای هر پنج سال طرح و برنامه داشته باشید.

زرهانی تاکید کرد: براساس فعالیت هر نوع دستگاه و وزارتخانه تفاهمنامه ای تنظیم و تهیه می شود تا آن دستگاه بداند چگونه باید گام خوبی را بردارد.  همچنین به لحاظ ساختاری یک شورای اقامه نماز با حضور امام جمعه در سطح شهرستان و همان شورا با ریاست فرماندار برگزار شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به تشکیل جلسه شورای اقامه نماز در هر فصل و حضور دبیران شهرستان ها این تقاضا را دارم که پای کار باشید تا در کنار یکدیگر  بتوانیم گام خوبی را در جهت ترویج فرهنگ نمازی برداریم.

در پایان قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و مدیر ستاد اقامه نماز استان به سئوالات و درخواست های دبیران پاسخ دادند و جلسه با تبادل نظر و ذکر صلوات پایان یافت .

گردهمایی فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران

گردهمایی فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران

گردهمایی فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا