همدان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، کارشناسان و دبیران اقامه نماز و مهدویت استان روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت در سالن همایشات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان، توضیحاتی در خصوص ادارات استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری نموده اند ارائه داد و در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات شهرستان ها در سامانه سجاده همچنین همکاری با ائمه جماعت در زمان اقامه نماز در ادارات مطالبی را بیان کرد.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان تصریح کرد: ستاد اقامه نماز استان تمام تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز و گسترش موضوع مهدویت به کار خواهد گرفت و با تلاش همکاران و دبیران شهرستان ها برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی نماز و مهدویت را انجام خواهیم داد. وی افزود: سطح توقع از دبیران و به تبع حضور در دستگاه در ارزیابی سال ۱۴۰۲بیشتر است و انتظار می رود در سال جاری شاهد تحقق اهداف ستاد اقامه نماز باشیم.

در ادامه حجت الاسلام تمیمی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در سال گذشته، بیان کرد: نشست‌های نمازی برای اولیای دانش‌آموزان در مدارس با اعلام آمادگی مدیران مدارس برگزار گردید که در این نشست‌ها به موضوع شیوه‌‌های دعوت فرزندان به نماز و مشکلات آنها در توجه به نماز پرداخته شد. حجت الاسلام تمیمی گفت: هیئت های اندیشه ورز در ۳۰۰ مدرسه استان تشکیل گردیده است و در تلاشیم این هیئت‌ها در سایر مدارس نیز توسعه پیدا کند.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با اشاره به آیه ۵۹ سوره مریم که می‌فرماید « فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضَاعُوا الصَّلَاهَ وَاتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ ۖ فَسَوْفَ یَلْقَوْنَ غَیًّا» بیان کرد: دستور این آیه ترویج فرهنگ نماز است و اولین قدم این است که هر یک از ما در محیط هایی که حضور داریم مثل خانواده یا محیط کار، مفاهیم مربوط به نماز را به معنای واقعی نهادینه کنیم.

وی افزود: اهمیت فریضه اقامه نماز یکی از نشانه های صالحان است و در این راستا تعمیق و گسترش فرهنگ نماز در میان مجموعه کارکنان و تحقق پیام مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز کشور بسیار مهم است.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به اهمیت برپایی نماز جماعت بخصوص نماز ظهر و عصر گفت: اقامه نماز جماعت باید بگونه ای باشد که همگان با اشتیاق به سوی نماز بشتابند و از یکدیگر سبقت بگیرند. حسنی حلم نماز جماعت را یکی از عبادات جمعی اسلام عنوان کرد و ادامه داد: نماز جماعت آثار فردی و اجتماعی شگرفی دارد که باعث انس و الفت در فرد می شود و در نهایت به تقویت احساس دینی منجر شده و باعث بوجود آمدن بصیرت در بین اجتماع می گردد.

لازم به ذکر است در پایان تریبون در اختیار تعدادی از دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان قرار گرفت تا به بیان نظرات و پیشنهادات خود بپردازند.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان باحضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردیدنشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان باحضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان باحضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا