اخبارمازندران

دومین جلسه فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، دومین جلسه فصلی دبیران و رابطین شهرستانهای ستاد اقامه نماز استان مازندران، روز چهارشنبه دوازدهم مهرماه در محل فرمانداری شهرستان آمل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رجبعلی فضل الله نیا معاون سیاسی،امنیتی فرمانداری آمل ضمن خیر مقدم گوئی، علت عدم حضور فرماندار را شرکت در جلسه فرمانداران در وزارت کشور عنوان کرد و آنگاه گزارشی از فعالیتهای اقامه نماز شهرستان آمل بیان داشت و اضافه کرد: خداوند از ما پیمان می‌گیرد که اعتقاد به نماز داشته باشیم، امیدواریم که نماز کمک کند خدا را بیشتر بشناسیم و نماز را بهتر اقامه کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری آمل گفت: برپایی اقامه نماز در ادارات یک تکلیف است که باید نماز اول وقت در ادارات فرهنگ سازی و اقامه شود وآمادگی این فرمانداری را در تمام زمینه ها در امر ترویج فرهنگ اقامه نماز اعلام داشت .

سپس حجت‌الاسلام ابراهیم یعقوبیان امام جمعه شهرستان آمل ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه اشاره دارد، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت عینی است بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

وی  در ادامه گفت: نیاز است که ادارات پیگیر و ضعیت نماز و نماز خانه باشند و آسیب‌ها و تحلیل‌هایی که متوجه امر نماز است باید در همان نقطه و مسیر مرتبط چاره‌اندیشی شود.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، با قدردانی از دبیران شهرستانها و فرمانداری شهرستان آمل که میزبانی این جلسه را عهده دار شدند، وظایف دبیران دستگاهها را یادآور شد.

وی گفت: فراخوان علمی سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه، دومین جشنواره سراسری ادبی و هنری نماز با عنوان فجر تا فجر، حفظ جایگاه اقامه نماز، تشکیل شورای اقامه نماز، جانمائی نمازخانه دستگاه در جای مناسب و تجهیزات لازمه و پاسخ به مکاتبات واقدام دستورالعمل ها در دستور کار دبیران قرار بگیرد.

ابراهیمی در ادامه خواستار پیگیری و اجرایی نمودن تبلیغات چهره به چهره امر نماز، رعایت ۲۰ دقیقه وقت فریضه الهی، عدم تقارن جلسات با زمان نماز وحضور مدیران در نماز، توجه به طرح خدمات سفر، طرح سلامت معنوی وتبلیغات محیطی امر نماز به دستگاههای مربوطه به ویژه در مسائل نظارت و ارزیابی و سامانه سجاده وجدی گرفتن و رفع ابهامات مربوط به سامانه سجاده، تبلیغات محیطی، مساجد و نمازخانه های سواحل و راههای مواصلاتی و نحوه شرکت در دوره آموزشی امر نماز در مشهد مقدس شد.

جلسه با اظهار دیدگاههای دبیران و تبادل نظر در رفع نیازمندی ها و با اقامه نماز جماعت و سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان در جمع کارکنان فرمانداری آمل پایان یافت.

دومین جلسه فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران برگزار شد

دومین جلسه فصلی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان مازندران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا