اخبارکردستان

برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان

معاون استاندار کردستان: بحث نماز کار برای خداست و بدون مزد است و هیچ نیازی به بخشنامه و قید و بندهای اداری ندارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، چهاردهم اسفند ماه جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در این جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های دبیران شورای اقامه نماز دستگاهها در خصوص ارزیابی سال ۱۴۰۲ دستگاهها بر اساس سامانه سجاده توضیحات مبسوطی را ارائه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحت عنوان انتظارات از دبیران، اظهار داشت: مدام مطالعه کنید و دانش کاری خود را تقویت نمائید و تعاملات خود را با ستاد اقامه نماز تقویت کنید.

عظیمی افزود: توجه داشته باشید که نظارت های میدانی ستاد اقامه نماز فرصت مناسبی برای آسیب شناسی و تقویت امورات پیش روی شماست و بدانید که قصد ما در بازدیدها و نظارت ها، دستگیری است نه مچ گیری!

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در ادامه تأکید کرد که ادارات و بویژه مدیران باید در چارچوب اسناد بالا دستی و تاکیدات مقامات و مسئولین نظام در بحث نماز پای کار باشند و در این زمینه تلاش نمایند.

وی افزود: لازم است نسبت به تشکیل جلسات شورای اقامه نماز دستگاه و تکمیل دقیق صورتجلسه مربوطه بیش از پیش دقت بعمل آورید و نسبت به فراهم کردن امکانات مورد نیاز محل اجرای نماز جماعت دستگاه از جمله نماز خانه خوب و مناسب، مساحت قابل قبول، فرش مناسب، مشخص بودن جهت قبله ، نظافت ،وجود امام جماعت و … تلاش و دقت بعمل آورید.

همچنین در خصوص برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و انجام برنامه های فرهنگی،مسابقات و جشن تکلیف ها نهایت تلاش و هماهنگی را بعمل آورید چرا که این دوره ها در شاخص های ارزیابی عملکرد سالانه دستگاهها بسیار بارز هستند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سادات مدرس ستاد اقامه نماز استان مطالبی در جهت آموزش شیوه های دعوت به نماز ارائه و در ادامه در خصوص عواقب بی نمازی، فلسفه وجودی نماز و بحث مهدویت نکات ارزشمندی را بیان کرد.

وی اظهار داشت: پدران و مادران وظایف مهمی در قبال فرزندان خود ازجمله امر به معروف و نهی از منکر ، دعوت به خواندن نماز، توجه به حجاب ،تشویق در قبال انجام کار خوب دارند و تشویق تاثیر زیادی در هدایت افراد به سمت تقویت نیکوکاری دارد.

در خاتمه عبدالله رشیدی پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ضمن تقدیر از تلاش های ستاد اقامه نماز استان و تشکر و قدردانی از زحمات دبیران شورای اقامه نماز دستگاهها در خصوص اهمیت نماز اظهار داشت: بحث نماز کار برای خداست و بدون مزد است و هیچ نیازی به بخشنامه و قید و بندهای اداری ندارد و ذات قضیه این است که نماز وظیفه همگانی می باشد و کد مسلمانی همین نماز است.

وی افزود: ادارات در وقت فضیلت نماز نباید هیچ گونه جلسه ای برگزار کنند و اگر ناچار به برگزاری جلسه ای شدند به محض شنیدن صدای اذان جلسه را ترک کنند و نماز جماعت اقامه کنند.

برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان برگزاری جلسه فصلی دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا