اخبارخراسان شمالی

نشست فصلی مشترک دبیران اقامه نماز و امامان جماعت ادارات خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش  روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح روز بیست و هفتم اسفندماه، آخرین نشست فصلی مشترک دبیران اقامه نماز و امامان جماعت دستگاه های اجرایی استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین کفیل رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه کشور و با حضور دبیران و امامان جماعت دستگاه های اجرایی استان به میزبانی اداره کل ارتباطات استان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به بخشی از پیام مقام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز  اظهار داشت: در شرایط کنونی، نیاز به توجه به نماز در جامعه کاملا احساس می شود و نماز راه صلاح و فلاح جامعه است و خدمت به برپایی این فریضه نورانی، توفیق بزرگی است که نصیب این جمع شده است.

در ادامه حجت الاسلام کفیل ضمن یادآوری برخی از آسیب های موجود در خصوص اقامه نماز در جامعه و ادارات، به ارائه راهکارهایی برای رفع این آسیب ها و موانع و ارتقاء وضعیت اقامه نماز پرداخت و افزود: اگر در یک جامعه ای کارگزاران آن دیندار باشند، جامعه نیز دیندار می گردد.

وی در ادامه به چهار نکته برای رشد نماز درجامعه اشاره کردند: اول کیفیت بخشی به نماز فرد به مرور زمان و برپایی اول وقت نماز، دوم توجه به مساجد و برپایی نماز در آن، سوم فهم اسرار نماز است و چهارم رعایت  آداب نماز  که توجه به این چهار اصل مهم، باعث ادای حق نماز در جامعه خواهدشد.

در ادامه از کتاب “اول وقتش خوبه” نوشته حجت الاسلام دانشمند از کارشناسان بومی ستاد اقامه نماز استان که بعد از چهار سال تحقیق و پژوهش به رشته تحریر درآمده، رو نمایی و از مولف آن تقدیر شد.

در پایان با حضور دکتر صفرنژاد معاون استاندار و حجت الاسلام رفیعی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان از برگزیدگان پویش نقاشی “من نماز را دوست دارم” و زحمات یک ساله دبیران و امامان جماعت دستگاه های  اجرایی استان با اهدا لوح و هدیه قرآن کریم نفیس (ترجمه و تفسیر استاد قرائتی) تقدیر به عمل آمد.

نشست فصلی خراسان شمالی

نشست فصلی خراسان شمالی

نشست فصلی خراسان شمالی

نشست فصلی خراسان شمالی

نشست فصلی خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا