اخبارهمدان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های همدان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، کارشناسان و دبیران اقامه نماز شهرستان های استان روز دوشنبه هجدهم تیرماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز همدان برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام حسنی حلم ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین بیان کرد: فعالیت های نمازی در هر زمانی شرایط خاص خودش را دارد و کارهای دینی در ماه های محرم، صفر و رمضان به دلیل اقبال مردم رونق خاصی دارد پس ما باید شرایط را برای ترویج فرهنگ اقامه نماز فراهم کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان “طبیب دوار بطبه”  افزود: پیامبر اکرم(ص) خانه به خانه برای ابلاغ حرکت میکرد و ما هم باید برای رساندن پیام دین، قرآن و نماز حرکت کنیم و از تمام توان خود بهره ببریم.

حسنی حلم با بیان “کل مولود یولد على الفطره” عنوان کرد : همه ی انسان ها طالب حقیقت، زیبایی ها و پرستش هستند اما برای بیدار شدن به تلنگر و تذکر نیاز دارند و ما باید در زمانی که پذیرش بالا است از راه مناسب و با فعالیت بیشتر این فطرت مردم را بیدار کنیم.

وی افزود: باتوجه به فرارسیدن ایام محرم اقامه نماز ظهر عاشورا را باجدیت پیگری کنید و همانگی های لازم را با دستگاه های متولی انجام دهید و تمام توان خود را برای برپایی باشکوه نماز ظهر عاشورا به کار بگیرد.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به  مسابقه کتابخوانی ستاد اقامه نماز گفت: باید سعی کنیم در ایام محرم و صفر فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم که در این ماه مردم حداقل یک کتاب نمازی و مهدوی بخوانند.

محمد الماسی مسئول روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان با اشاره به اهمیت فعالیت شهرستان ها در شبکه های اجتماعی بیان کرد: دبیران شهرستان ها باید کانال های خود را در شبکه های اجتماعی داخلی راه اندازی کرده و نسبت به عضو گیر و افزایش اعضا کانال ستاد اقامه نماز شهرستان و تولید و انتشار محتوای نمازی اقدام نمایند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان، ضمن تقدیر وتشکر از دبیران شهرستان ها گفت: در سال جاری از دبیران محترم تقاضامندیم که برگزاری جلسات هیئت ارزیابی شهرستان ها و برگزاری شورای نماز را در دستور کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام سید محمد علی ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان عنوان کرد: ستاد شهرستان ها باید در بحث برگزاری دوره های فرهنگی و آموزشی فعالیت بیشتری داشته باشند و گزارشات خود را به طور منظم برای ستاد اقامه نماز استان همدان ارسال کنند.

در پایان جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان ها گزارشی از فعالیت های سه ماهه اول در خصوص برگزاری شواری اقامه نماز ، بازدید از نمازخانه های بین راهی و فعالیت های آموزشی ارائه دادند.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا