اخبارخراسان رضوی

جلسه فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های مرکزی و شمالی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های مرکزی و شمالی استان با حضور ده شهرستان، در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از برنامه های اجراشده به صورت مقایسه شهرستانی مانند عملکرد سال ۱۴۰۱ در سامانه سجاده، شرکت در مسابقات یاران خورشید، نماز در آموزه های رضوی و همچنین فعالیت های نمازی هریک از شهرستان ها ارائه شد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیرستاد اقامه نماز خراسان رضوی بخشنامه های دریافت شده از ستاد مرکزی، تفاهم نامه های مهم و دیگر نامه ها را بررسی و همچنین مهمترین برنامه های سال ۱۴۰۲ که در حال اجرا است مانند مسابقه کتابخوانی، جشنواره فجرتافجر و فراخوان اجلاس سراسری نماز را یادآورشد و توضیحاتی ارائه داد.

وی مطالبی در مورد وظایف دبیران که باید با نگاه به برنامه ها ستاد اقامه نماز و مواردی که در تفاهم نامه ادارات کل ذکر شده که در شهرستان زمینه اجرا دارد پیگیری گردد را بیان داشت و گفت: حتما به صورت هفتگی اقدامات مهم بصورت گزارش به استان منعکس شود سپس دبیران مواردی بیان و سوالاتی را مطرح کردند که پاسخ داده شد.

در ادامه جلسه دبیران اقامه نماز نسبت به فعالیت های موثر خود در شهرستان گزارشی ارائه نمودند و پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به عملکردهای ستاد اقامه نماز بیان کردند.

حجت الاسلام رحمانی دبیر اقامه نماز شهرستان گناباد به بیان برنامه های موثر پرداخت و بیان داشت: تصحیح قرائت نماز ائمه جماعات ادارات، مساجد و مدارس به صورت غیر مستقیم و غیر حضوری از طریق فضای مجازی از برنامه های موفق و رضایت بخش در شهرستان گناباد بود است.

وی ادامه داد: همچنین جلسه آموزشی و توجیهی ویژه دبیران اقامه نماز ادارات شهرستان گناباد از طریق وبینار با تدریس کارشناس نظارت، ارزیابی و حضور نماینده ستاد در ادارات جهت توجیه از طرح های موفق در ثبت سامانه سجاده در سال گذشته بوده است که باعث شد از میان شهرستان ها بیشترین حضور در سامانه را داشته باشیم.

در ادامه جلسه پیشنهادات دبیران شهرستان ها، ارتباط موثر و بیشتر نماینده های خبرگزاری ها با دبیران اقامه نماز شهرستان ها، ارسال صورت جلسه شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان ، ارائه گزارش عملکرد دبیران شهرستان به صورت ماهانه، حضور و سرکشی از نماز مدارس با حضور امام جمعه شهرستان و تهیه لیستی از نمازخانه های شهرستان که نماز جماعت ندارند از جمله موارد پیشنهادی دبیران اقامه نماز شهرستان در این جلسه بود.

در پایان جلسه نماز جماعت با حضور دانش آموزان، دبیران و کارشناسان اقامه نماز در نمازخانه مجتمع ثامن الحجج مشهد برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا