لرستان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی، امام جمعه شهرستان نور آباد با موضوع بررسی وضعیت برنامه های نمازی و فرهنگی استان در تاریخ یازدهم آبان ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در نشست فصلی دبیران شهرستان ستاد اقامه نماز استان لرستان اظهار داشت: نقش‌ها و مسئولیت‌های فردی و اجتماعی در دعوت نسل جدید به نماز، شیوه‌های دعوت به نماز، آثار و کارکردهای نماز فردی و اجتماعی و تبادل تجربیات در شیوه‌های دعوت نسل نو به نماز، بررسی تربیت دینی در خانه، مدرسه، مسجد و شناخت آسیب‌ها و ارائه راهکارهای مرتبط و پاسخگویی به سؤالات و شبهات نوجوانان و جوانان در حوزه نماز از جمله مباحثی است که باید در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز برای اجرا این موارد برنامه ریزی لازم را انجام داد.

وی گفت : هر چقدر ما در زمینه ترویج نماز بیشتر فرهنگ سازی کنیم کمتر با آسیب ها مواجه شده و سلامت در کار افزایش می یابد و ترویج و ترغیب فریضه نماز شاخص اصلی در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه است.

امام جمعه شهرستان نور آباد در نشست فصلی دبیران شهرستان ستاد اقامه نماز استان لرستان عنوان کرد: در جذب به نماز جماعت ادارات هم باید مدیران و امام جماعت ارتباط با کارمندان برقرار کنند و آنان را در حضور به این فریضه دینی تشویق نماید که روحانیون موفق در این خصوص توانسته اند نماز جماعت پر شکوهی را رقم بزنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مسجد در جامعه اسلامی نقش و جایگاه ویژه ای دارد و مسجد بعنوان محل عبادت و ارتباط انسان با خداست و مسجد بهترین مکان برای نهادینه سازی ارزشها و مفاهیم دینی است و همه دست اندرکاران مساجد باید در یک رویکرد نو و جدید در مساجد ارزشها و مفاهیم دینی را به فرزندان بیاموزند.

برگزاری نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا