اخباراصفهان

مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب یک اصفهان برگزار شد

چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب یک مرکز استان اصفهان به همت آموزش و پرورش شهرستان خمینی‌شهر، مرکز دارالقرآن معرفت آموزش و پرورش خمینی‌شهر و مؤسسه دارالقرآن اهل‌بیت(علیهم السلام) در محل این مؤسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان از خبرگزاری بین المللی قرآن، چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب یک مرکز استان اصفهان به همت آموزش و پرورش شهرستان خمینی‌شهر، مرکز دارالقرآن معرفت آموزش و پرورش خمینی‌شهر و مؤسسه دارالقرآن اهل‌بیت(ع) در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه یکم و دوم اسفندماه در محل این مؤسسه برگزار شد.

این دوره از مسابقات در دو بخش دختران و پسران در رشته‌های قرائت تحقیق، دعاخوانی، گفتمان مهدوی، احکام، انشای نماز، نهج‌البلاغه، فهم قرآن، صحیفه سجادیه، حفظ کل، حفظ ۲۰ و ۱۰ جزء برپا شد.

مهدی نم‌نبات، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌‌کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان در حاشیه این مسابقات گفت: مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان اصفهان با شرکت ۲۵۰ هزار دانش‌آموز به صورت قطبی در حال برگزاری است که ابتدا قطب‌های استان اصفهان به شش قسمت شمال، جنوب، شرق، غرب، مرکز یک و دو تقسیم‌بندی شده است که هر قطب به ۶ الی ۸ شهرستان اختصاص دارد.

وی در مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب یک اصفهان با اشاره به استقبال چشمگیر از این مسابقات گفت: هدف از برگزاری مسابقات به صورت قطبی، شناسایی دانش‌آموزان مستعد از مناطق مختلف، تربیت و تقویت آن‌هاست.

علیرضا توکلی، مدیر آموزش و پرورش خمینی‌شهر نیز برکت حضور قرآن‌آموزان و مروجان قرآن کریم در این شهرستان را گام مؤثری در اجرای هر چه بهتر سند تحول بنیادین دانست و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: نگاه ما باید مستند به معارف اسلامی باشد یعنی دینی باشد و اگر دانش‌آموزان فرهیخته، عاقلِ و متکی به مبانی دینی را تربیت کنیم، قطعاً آینده‌ روشن و خوبی را به تصویر خواهند کشید.

مسابقات قرآن، عترت و نماز اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا