اخبارمازندران

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان مازندران با هدف ایجاد تحول در امر نماز و اجرای فعالیت های تربیتی و توسعه و تقویت فرهنگ نماز در مدارس، روز یکشنبه هفدهم تیرماه در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در این جلسه حسین کمالی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم گوئی، با اشاره به ضرورت تاکید و توصیه به نماز از خانواده گفت: موضوع نماز، یک فرایند است و باید در خانه شروع و در مدرسه تقویت شود و در نهایت در سطح جامعه تثبیت شود و اگر هر کدام از این سه مرحله، به خوبی به تکلیف خود عمل کنند، موضوع نماز برای همیشه حل خواهد شد، همانگونه که در برخی کشورهای مسلمان می بینیم وقت اذان، کسب و کارها تعطیل می شود و همه به مساجد می روند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: هر برنامه تربیتی که در آموزش و پرورش اجرا می شود باید پیوست پرورشی داشته باشد و سرگل پیوست های پرورشی ما قرآن، عترت و نماز است و این اداره کل کاملاً آمادگی همکاری با ستاد اقامه نماز استان را دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیرستاد اقامه نماز در ادامه ضمن تسلیت ایام محرم الحرام و تشکر از همکاری آموزش و پرورش با ستاد اقامه نماز استان گفت: هر جا سخن از دین و نماز و فرهنگ می کنیم یک پای ثابت آن آموزش و پرورش است، از همین رو پایه و اساس فرهنگ در کشور، آموزش و پرورش است و برای نهادینه کردن هر فرهنگی از جمله فرهنگ نماز باید از مهد کودکها آغاز کرد.

وی ضمن تلاشهای دغدغه مندانه آموزش و پرورش استان در خصوص بحث نماز و گسترش این فرهنگ در مدارس افزود: لازم است تا بانک جامع اطلاعاتی از نمازخانه های مدارس توسط آموزش و پرورش تدوین شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه برنامه های ستاد اقامه نماز استان با اداره کل آموزش و پرورش از قبیل: طرح بومی سازی برنامه ها، مسابقه سراسری کتابخوانی نماز، ارسال گزارشات به صورت فصلی به ستاد اقامه نماز استان، انجمن اولیاء و مربیان، نشست های مجازی نماز ویژه دانش آموزان و خانواده و استفاده آموزش و پرورش از مدرسین مرکز تخصصی نماز قم را بازگو کرد.

وی افزود: از فرصت تعطیلی تابستان باید در دوره های آموزشی طرح مبین، طرح امین، ائمه جماعات مدارس طرح نیک و خانواده برنامه عملی معمول گردد.

در پایان هر یک از کارشناسان مطالبی را بیان کردند و با تبادل نظر جلسه پایان یافت.

 جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا