اخبارخراسان رضوی

قرآن مطمئن‌ترین نسخه برای رسیدن به قله تمدن اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین گنابادی‌نژاد گفت: امروز که مقام معظم رهبری افق تمدن نوین اسلامی را بشارت دادند، بدون تردید می‌توانیم قرآن را به‌عنوان مطمئن‌ترین نسخه برای رسیدن به قله تمدن اسلامی به بشریت معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی و به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد، معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی، شامگاه ۲۳ اسفندماه، در آیین افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد، اظهار کرد: تقارن ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت و آغاز نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را در جوار حرم مطهر رضوی به فال نیک می‌گیریم. قرآن معجزه بزرگی است که توسط پیامبر(ص) از سوی خدا به‌عنوان بزرگترین رهاورد بعثت برای هدایت بشر نازل شده است.

وی ادامه داد: وقتی قرآن در شبه جزیره عربستان بر پیامبر(ص) نازل شد، شبه جزیره عربستان در آخرین مرحله انحطاط قرار داشت و این انحطاط به دلیل ضعف در حوزه‌های اعتقادی، فرهنگی، مدیریت و حکمرانی مستکبرانه ایجاد شده بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با معجزه قرآن که کتاب هدایت بود، آغاز فصل بازنگری و احیای بشریت اتفاق افتاد و این امر از مکه آغاز شد و بشر در مسیر تعالی قرار گرفت.

گنابادی‌نژاد تصریح کرد: در طول تاریخ، قرآن به‌عنوان برترین و مطمئن‌ترین کتاب هدایت در عرصه‌های فردی و اجتماعی درخشیده است. در عصری که ما توفیق زیست و حیات داشتیم، عالمان بزرگی همچون علامه طباطبایی(ره)، با دو اثر گران‌سنگ «اصول فلسفه و روش رئالیسم» و «تفسیر المیزان» در دوره انحطاط و تباهی که تفکرات شرق و غرب، بنای نابودی را داشت، نجات و هدایت بشریت را رقم زد.

وی گفت: نهضت امام راحل از سنگر مسجد با جلسات قرآن و تفسیر احیا شد و پیروزی جبهه حق علیه باطل را به ارمغان داشت. امروز که مقام معظم رهبری افق تمدن نوین اسلامی را بشارت دادند، بدون تردید می‌توانیم قرآن و سرمایه قرآن را به‌عنوان مطمئن‌ترین نسخه برای رسیدن به قله تمدن اسلامی به بشریت معرفی کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی افزود: ظرفیت‌های قرآنی خراسان رضوی در کشور کم‌نظیر است. ظرفیت استان در حوزه قرائت  قرآن،  تلاوت، تدبر مفسران، نشر، هنر‌های قرآنی در فعالیت‌های آکادمیک و دانشگاهی قرآن در قله‌ها و به‌عنوان فعالیت ممتاز در سطح کشور می‌درخشد.

گنابادی‌نژاد اظهار کرد: در دولت سیزدهم توجه به قرآن و حمایت از فرصت‌های قرآنی از اولویت‌های ریاست جمهوری است و این امر بر کسی پوشیده نیست. لذا امید است دستگاه‌های ملی به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های قرآنی در خراسان رضوی به‌ویژه از نمایشگاه قرآن حمایت لازم را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا