اخبارقم

۱۶۰ هزار دانش‌آموز قمی در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم مطرح کرد: ۱۶۰ هزار دانش‌آموز قمی در مرحله آموزشگاه و ناحیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز مشارکت فعال داشتند.

 به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، امینیان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: ۱۶۰ هزار دانش‌آموز قمی در مرحله آموزشگاه و ناحیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز مشارکت فعال داشتند.

وی هم‌چنین از افزایش مشارکت دانش‌آموزان در مسابقات قرآن عترت و نماز خبر داد و اظهار داشت: این مسابقات دانش‌آموزی که یادبود شهید دانش‌آموز محمد معماریان است در چهار مرحله آموزشگاهی، ناحیه_ منطقه، نخبگان و فینال استانی و مرحله پنجم کشوری، به‌صورت هدفمند و پرشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمد امنیان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: این دوره از مسابقات با حضور ۱۶۰ هزار نفر رشته آغاز به‌کار کرد که با خود ثبت رتبه اول کشوری را به همراه داشت. در واقع این آمار به نسبت مشابه خود در دوره قبل از کرونا که مسابقات با مشارکت ۶۷ هزار نفر رشته دانش‌آموز به‌صورت حضوری بوده، آمار قابل توجهی است.

وی با بیان روند اجرای برنامه عنوان کرد: این مسابقات که در مرحله استانی قرار دارد با حضور قریب به ۱۰۰۰ نخبه قرآنی دختر و پسر در ۱۵ رشته به‌صورت فشرده و شبانه‌روزی در چهار اردوی دو روزه و در فضایی تربیتی، فرهنگی و قرآنی و با حضور اساتید و داوران خبره قرآنی استانی و کشوری انجام نمی‌شود.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا