اخباراصفهان

حضور ۲۸۰ دانش آموز در مسابقات قرآن، عترت و نماز شمال استان اصفهان

رئیس آموزش و پرورش اردستان: شهرستان اردستان میزبان چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب شمال استان اصفهان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، چهل و یکمین مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی شمال استان اصفهان به میزبانی آموزش و پرورش اردستان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان برگزار شد.

در این مسابقات که با هدف تشویق و بهره‌گیری دانش‌آموزان از معارف اهل بیت و تعمیق ارزش‌های دینی و اخلاقی برگزار می‌شود ۱۳۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و ۱۶۰ نفر از دانش‌آموزان پسر به‌ صورت مجزا در دو روز متوالی در رشته‌های قرائت قرآن کریم، حفظ قرآن کریم، اذان، مداحی، دعاخوانی، تفسیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام نماز و انشاء نماز با یکدیگر رقابت کردند.

احمد خاکسار مهابادی رئیس آموزش و پرورش اردستان اظهار کرد: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز قطب شمال استان اصفهان که شامل آران و بیدگل، کاشان، میمه، نطنز، امامزاده و زواره به میزبانی شهرستان اردستان برگزار شد.

وی افزود: این برنامه امسال برای اولین بار است که به میزبانی شهرستان اردستان برگزار ‌شده است و تمام سعی و تلاش خود را کردیم تا این مسابقات به بهترین شکل برگزار شود و این مسابقات در طی دو روز برای پسران و دختران انجام شد.

رئیس آموزش و پرورش اردستان تصریح کرد: هدف از برگزاری مسابقات قرآن و عترت، شناسایی افراد مستعد بوده است، همچنین ضرورت دارد که افراد و دانش آموزان با قرآن کریم آشنا باشند و از این کلام معنوی خداوند نهایت بهره را ببرند.

خاکسار تاکید کرد: اگر دانش آموزان با معارف اهل بیت علیهم السلام، قرآن و معارف نماز آشنا باشند قطعاً آینده خوبی نصیب آنها خواهد شد.

مسابقات قرآن، عترت و نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا