اخبارتهرانحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هماهنگی اجرای برنامه های مصوب اقامه نماز آموزش و پرورش تهران و شهرستان ها

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه  پیگیری و اجرایی شدن برنامه های آموزشی مصوب  سال ۱۴۰۲ معاونت فرهنگ و پژوهش با حضور دهنوی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، زحمتکش کارشناس قرآن، عترت و نماز اداره آموزش و پرورش شهرتهران، قائم مقام و معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش اقامه نماز کشور و مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران و کارشناسان در تاریخ بیست و سوم مهر ماه در دفتر اقامه نماز استان تهران برگزار شد.

در ابتدا مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن خوشامد گویی و تشکر از برگزاری جلسه گفت: بحث پیگیری و بومی سازی تفاهم نامه در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان ها اجرایی شود.

وی از برگزاری دوره های توانمند سازی مربیان مهدویت جهت آموزش نماز در مدارس خبر داد و گفت: طی برنامه ریزی های صورت گرفته شده با بنیاد مهدویت استان تهران نسبت به آموزش و توانمند سازی تعداد یکصد نفر از مربیان مهدویت که توانایی های لازم برای آموزش نماز را دارا می باشد، دوره آموزشی با استفاده از اساتید مرکز تخصصی نماز قم برگزار شد و این بانوان می توانند در مدارس دخترانه نسبت به برنامه ها ی نشست دانش آموزی نماز  و خانواده و همچنین طرح ملی درست خوانی نماز را در مدارس داشته باشیم.

نورمحمدپور با اشاره به برگزاری اجلاس نماز استان تهران گفت: مقرر است در نیمه دوم آبان ماه اجلاس نماز استان تهران برگزار و از فعالین نماز، مدیران و معلمان و دانش آموزان در شهر و شهرستان های استان تهران و همچنین دستگاه های اجرایی استان تهران که در حوزه ترویج نماز فعال هستند تقدیر شود.

وی در ادامه گفت: بایستی طوری برنامه ریزی در آموزش و پرورش صورت گیرد تا در هر منطقه یک مدرسه نمازی و قرآنی داشته باشیم تا الگویی برای سایر مدارس منطقه باشد.

در ادامه کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهر تهران گزارشی از اقدامات انجام شده در ارتباط با ترویج فرهنگ نماز در مدارس شهر تهران را تشریح کرد.

وی با اشاره به برگزاری بیش از یکصد نشست دانش آموزی در سال گذشته در مدارس گفت: امسال قرار است نشست های دانش آموزی و خانواده افزایش چشمگیری را شاهد باشیم.

در ادامه معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران مواردی را بیان کرد و گفت: در سطح شهرستان های استان تهران نزدیک به سه هزار مدرسه فعالیت دارند و در بیشتر مدارس نماز جماعت برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: بایستی برنامه ریزی شود تا برنامه ها و نشست های دانش آموزی و خانواده در ارتباط با ترویج نماز چقدر می تواند خروجی و تاثیر گذاری های لازم را داشته باشد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در خاتمه جلسه گفت: خلقت انسان همین است، انسان موجودی است که ماده را به معنا تبدیل می کند، این هنر مدیریت است که کمیت را به کیفیت تبدیل کند، و کار امور تربیتی همین است.

و ی در ادامه گفت:  اگر مدیر مدرسه درد دین را داشته باشد، خیلی از معضلات بر طرف خواهد شد.

جلسه با معاون پرورشی و کارشناس قرآن ،عترت و نماز آموزش و پرورشجلسه با معاون پرورشی و کارشناس قرآن ،عترت و نماز آموزش و پرورشجلسه با معاون پرورشی و کارشناس قرآن ،عترت و نماز آموزش و پرورشجلسه با معاون پرورشی و کارشناس قرآن ،عترت و نماز آموزش و پرورش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا