اخبارکردستان

برنامه های قرآنی و نمازی ماه مبارک رمضان در کردستان

ادارات سطح استان نسبت به اختصاص فضای لازم جهت ارائه محصولات قرآنی و نمازی خود در نمایشگاه قرآنی ماه رمضان در صحن مسجد جامع سنندج اعلام آمادگی و درخواست نمایند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز چهاردهم اسفند ماه جلسه هماهنگی کمیسیون هماهنگی برنامه های قرآنی و نمازی ماه مبارک رمضان با حضور اعضاء و کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، گلباغی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بعنوان ریاست جلسه اهداف جلسه را تشریح و تبیین کرد و اظهار داشت: ما در طول این ماه آئین های جزء خوانی به صورت محوری در مسجد جامع سنندج به صورت زنده در سیمای استان و شبکه های شما و قرآن اجرا خواهیم داشت.

وی افزود: در جوار این کار مهم توسط موسسات قرآن، عترت و نماز اقدام به برپایی نمایشگاه آثار قرآنی و نمازی در حیاط مسجد جامع سنندج می شود و در کنار آن ها برنامه های جانبی با عنوان کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی اجرا خواهیم کرد.

در ادامه مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک پیشاپیش ماه رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت:
بهتر است در جوار نمایشگاه قرآنی و نمازی ماه رمضان، آثار نمازی و رمضان در آینه هنر با ارائه کارهای بارز هنری مانند خطاطی،نقاشی، عکس و… با محوریت جوانان و نوجوانان در دستور کار قرار گیرد و بخشی از آئین جزء خوانی قرآن به آموزش صحت قرائت و تجوید اختصاص یابد و مسابقات کتابخوانی با موضوع نماز نیز در دستور کار قرار گیرد.

مرادی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به هم زمانی ماه مبارک رمضان با ایام تعطیلات نوروز، لازم است برنامه های قرآنی و نمازی در بقاع متبرکه سراسر استان نیز مورد توجه قرار گیرد و همه ما دغدغه مندانه به فکر ترویج قرآن و فرهنگ نماز باشیم.

در خاتمه مقرر گردید توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ادارات سطح استان ابلاغ شود تا نسبت به اختصاص فضای لازم جهت ارائه محصولات قرآنی و نمازی خود در نمایشگاه قرآنی ماه رمضان در صحن مسجد جامع سنندج اعلام آمادگی و درخواست نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا