اخبارخراسان رضوی

موفقیت برنامه یاور نماز در مدارس خراسان رضوی/ ۴۰ تفاهم نامه در سال ۱۴۰۱ بومی سازی شده است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا در مصاحبه ای با خبرنگار صداو سیما مرکز استان گفت: در سال جاری برنامه یاورنماز با حضور و مشارکت خوب دانش آموزان و فرهنگیان توانست به نتایج درخشانی در سطح استان برسد.

حجت الاسلام والمسلمین امرالله سبحانی نیا افزود: یکی از کار‌هایی که ستاد اقامه نماز در زمینه آن اهتمام دارد، بحث زمینه سازی برای انسان سازی است.

وی گفت : برنامه بسیار خوبی که امسال با مشارکت وسیع دانش آموزان و فرهنگیان در سطح استان صورت گرفت، جذب و ثبت نام ۱۴ هزار و ۲۸۳ نفر یاورنماز دانش آموزی و فرهنگیان بود .

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد: برگزاری بیش از ۱۶۲ نشست دانش‌آموزی در قالب پرسش و پاسخ با حضور بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز و نیز بهره‌گیری اساتید تربیت شده در مرکز تخصصی قم و مشهد در سال گذشته با تأکید بر اهمیت دانش‌آموزان برای این ستاد از جمله فعالیت‌ها بوده است و تلاش کرده‌ایم که فعالیت‌هایمان از حالت شکلی و دفعی بودن به شکل مستمر درآید.

سبحانی نیا افزود: در سال جاری مسابقه سرود «یکتاخوانی» در جهت اصلاح و زیباسازی قرائت نماز را با همکاری چندین سازمان برگزار کردیم که حدود ۲۰۰۰ نفر در این مسابقه شرکت کردند. همچنین دو مسابقه ی دیگر ی که برگزار شد «یاران خورشید» که برای آشنایی با زندگی یاران امام حسین (ع) برگزار شد که با همکاری رادیو ملی زیارت یک دهه در ماه محرم و یک دهه در ماه صفر برگزار شد و حدود ۴۰ هزار نفر در این مسابقه شرکت کردند.

وی اظهار کرد: مسابقه مسجد، مأذنه عدل و آزادی با موضوع نقش مسجد در پیروزی و استمرار انقلاب برگزار شد که بیش از ۲۰ هزار نفر در این مسابقه شرکت کردند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: حدود ۴۰ تفاهم‌نامه را  بومی و حدود ۱۰ جلسه شورا در شهرستان‌ها برگزار شده است، همچنین در مجمع خیران مسجدساز اگر مساجدی در مناطق محروم باشند که در مراحل پایانی تا بهره‌برداری هستند، و به مبلغ کمی نیاز داشته باشند تا به بهره‌برداری برسند، با معرفی آن به ستاد مرکز به آن مسجد کمک شده که در این سال به حدود ۱۲ مسجد در مناطق محروم برای رسیدن به بهره‌برداری  کمک‌هایی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان برنامه های ایتدایی سال ۱۴۰۲ را اینگونه شرح داد: برگزاری مسابقه قرآنی با عنوان «نماز در آیات الهی» که از رادیو زیارت هم پخش خواهد شد، همچنین به صورت صوتی و تصویری در سایت ستاد اقامه نماز استان قرار می‌گیرد. در ماه رمضان از مراکزی که تفسیر قرآن برگزار می‌شود نیز بازدید خواهیم داشت.

موفقیت برنامه یاور نماز در مدارس خراسان رضوی/ 40 تفاهم نامه در سال 1401 بومی سازی شده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا