اخبارکرمان

سومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، سومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان در روز شنبه بیست و دوم مهر ماه با حضور حجت‌الاسلام عسکری امام جمعه، فرماندار، دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

این جلسه با هدف پیگیری مصوبات قبل و بحث نماز در مدارس و دانشگاه ها و تجهیز نمازخانه ها تشکیل شد.

فرماندار رفسنجان نماز را مهمترین کارهای فرهنگی مخصوصا در بین دانش آموزان و جوانان دانست و گفت: اگر این فریضه در جامعه درست انجام گیرد خیلی از مشکلات حل می شود و امور بهتر پیش می رود و باید به نماز اول وقت اهمیت بیشتری قائل باشیم.

در این جلسه حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز گفت: تصمیم در رابطه با امر نماز که عمود خیمه دین است بسیار کار مهم و اساسی می باشد و در روایات نیز آمده که اگر نماز در بین مردم جایگاه داشته باشد نشان دین مداری و دین داری است و اگر کسی تارک الاصلاه باشد و ادعای دین داری کند ازش قبول نمی کنند فردای قیامت هم کلید ورود به بهشت نماز است.

دبیر ستاد اقامه نماز، نماز وحدت ادارات را مهم دانست زیرا هم نماز جماعت آن اداره رونق می گیرد با حضور مسئولین و هم یک ارزیابی می شود نسبت به وضعیت نمازخانه آن اداره و می توان طی گزارشی به رفع کم بود های آن اداره رسیدگی کرد.

وی در پایان از فرماندار تقاضا کرد یک بودجه برای روحانیون و نماز ادارات و مدارس تخصیص دهند.

در ادامه امام جمعه رفسنجان بیان کرد: انسان یک ذره است و با نماز وصل به بینهایت می شود، انسان بدون وصل شدن به خدا ذره ای بیش نیست و با وصل شدن به خدا بی انتها می شود مانند قطره ای که به اقیانوس می ریزد و حجم و وزنش می شود اقیانوس و آن حلقه ای که این ذره را به بی انتها وصل می کند نماز و ذکر الهی است. خداوند در قرآن می فرماید : ذکر من نماز است ، نماز و یاد خدا آرام بخش دل هاست.

وی نماز و برپایی نماز را مهمترین چیز دانست و خواستار هرچه بهتر برگزار شدن نماز جماعت ادارات و مدارس شد . در این زمینه راهکارهایی نیز پیشنهاد داد.

این جلسه با طرح پیشنهاد و مصوباتی به پایان رسید.

سومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا