کرمان

دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان  روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه  با حضور حجت‌الاسلام عسکری امام جمعه، رئیس اداره اجتماعی فرمانداری، دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان در دفتر امام جمعه با موضوع همفکری و پیشنهاد طرح های نمازی قابل اجرا در سطح شهرستان برگزار شد.

در این جلسه پس ازآیاتی چند از کلام الله مجید  دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ضمن عرض خیر مقدم  به حاظرین برنامه های ستاد اقامه نماز در دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد را شرح داد.

حجت الاسلام حسینی افزود: همه ما در مورد مسائل دینی مسئول هستیم و باید در راه خوبی ها قدمی برداریم که در راس همه خوبی ها نماز است اگر نماز خواندن درست شود و خانواده ها اهل نماز شوند و این روحیه نمازی را به جامعه انتقال دهند که این خود باعث جلوگیری از خیلی منکرات می شود.

وی این ایام تبلیغی را فرصت خوبی برای اشاعه فرهنگ نماز در جامعه دانست و اشاره داشت: با نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس باید در مدارس بیشتر کار کرد و با پیوند بین مسجد و مدرسه دانش آموزان را به این سمت سوق دهیم تا نماز در آنها نهادینه شود.

در ادامه  حجت الاسلام عسکری امام جمعه  شهرستان رفسنجان سخنان خود را با اشاره به آیات سوره مومنون اینگونه آغاز کرد که خداوند ویژه گی های مومنین را در این سوره بیان می کند و اولین و آخرین صفات نماز است.

حجت الاسلام عسکری گفت: در قرآن می فرماید صالحین وارثان زمین هستند و اهل نماز وارثان بهشت و همان اندازه که بین زمین و بهشت فاصله است بین نماز و سایر اعمال نیز فاصله است.

وی بیان داشت:  دانشگاه ها برای نماز اهمیت قائل نیستند چرا چون در وقت نماز برای دانشجو ها کلاس برگزار می کنند که نشان می دهد دانشگاه های ما اسلامی نیستند چرا که اولین رکن اسلام بعد از شهادتین نماز است و نماز در این مراکز اهمیت داده نمی شود حتی بعضی از دانشجوها خواندن نماز را بلد نیستند.در این رابطه دانشگاه آزاد قول همکاری برای برگزار نکردن حتی الامکان کلاس ها در زمان نماز را داد.

امام جمعه رفسنجان اظهار کرد: از وزارت ورزش و جوانان نیز گله مندیم  که چرا در وقت نماز مسابقات ورزشی مخصوصا فوتبال را برگزار می کنند که این باعث می شود عده زیادی برای دیدن این مسابقات ورزشی به نماز خود اهمیت ندهند.این نشان می دهد بعضی مسئولان ما تعهد دینی ندارند.

در ادامه جلسه اعضای شورای  اقامه نماز پیشنهادات خود را در رابطه با ترویج فرهنگ نماز و مسجد بیان کردند که یاد آور میشود  این جلسه با ۶ مصوبه همراه بود.

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا