اخبارکرمان

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز رفسنجان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان ، چهارمین جلسه شورای  اقامه نماز شهرستان  رفسنجان به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز با حضور امام جمعه ، فرماندار، دبیر ستاد اقامه نماز و سایر اعضاء روز چهارشنبه مورخ بیست و سوم اسفند ماه در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزارشد.

در این جلسه امام جمعه شهرستان  در ابتدا به سخنرانی پرداخت و به حاضرین جلسه خیرمقدم گفت.

حجت الاسلام عسکری ادامه داد برای جذب به نماز باید با زبان لین صحبت و تبلیغ کرد تا بیشتر به دل بنشیند و قابل قبول باشد برای کسانی که هدف صحبت هستند.

وی  استفاده از قرآن را یکی از بهترین راه ها برای جذب به نماز دانست و اشاره کرد با استناد به آیات قرآنی می توان انسان را به این مسیر هدایت کرد.

همچنین وی گفت : باید ابتدا آسیب شناسی کرد و بعد با گوش زد های به موقع و درست کاری کرد که طرف خود به نماز اهمیت قائل شود و در نماز جماعت شرکت کند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان  جهاد تبیین را یکی از راه ها دانست و گفت: جهاد تبیین به تصریح قرآن کریم (لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنّٰاسِ وَ لاٰ تَکْتُمُونَهُ‌) اهمیّتی بسیار ژرف دارد، چراکه هم جنبه‌ی الهی دارد، هم جنبه‌ی انسانی دارد. بدین‌بیان که تبیین، دستگیری از دل‌ و ذهن‌ِ ِانسان‌هایی است که دچار عدم علم، شک و جهالتند. به‌همین جهت مواجهه با حرکتِ گمراه‌کننده‌ای که هدف دشمن بوده فکر و ذهن جوان و عموم مردم را در ابهام و شک نگه می‌دارد؛ از مسیر جهاد تبیین، قابل جلوگیری و خنثی کردن است. زیرا بر اساس این آیه شریفه (اَلَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسٰالاٰتِ اللّٰهِ وَ یَخْشَوْنَهُ وَ لاٰ یَخْشَوْنَ اَحَداً اِلاَّ اللّٰهَ‌) مهم‌ترین وظیفه تبلیغ و تبیین است.

دبیر ستاد اقامه نماز پیوند بین امام جماعت و رئیس اداره و همچنین کارکنان را مسئله مهمی دانست که باعث حضور حداکثری آن اداره در نماز جماعت می شود و در ادامه گفت رابطه خوب بین امام جماعات مساجد با مردم را کلیدی ترین نکته برای جذب هرچه بیشتر مردم به مساجد است.

وی ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای تبلیغ و جذب جوانان به مساجد دانست و نیز به دلیل مسافرت های نوروزی تجهیز کردن مساجد بین راهی را خواستار شد.

در پایان جلسه پیگیری تجهیز نمازخانه ها ی ادارات، پیگیری جوایز مسابقه نور الهدی، در اختیار گذاشتن مواد شوینده ، مهر نماز ، ادعیه و اقلام مورد برای مساجد بین راهی، پیگیری بودجه فرهنگی دهیاری ها برای استفاده در زمینه فرهنگی از جمله مصوبات این جلسه بود.

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا