اخبارکرمان

جلسه هیات اندیشه ورز مدارس در شهرستان رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه هیات های اندیشه ورز مدارس، در روزدوشنبه بیست و هفتم  فروردین ماه با حضور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ،معاون اداره آموزش و پرورش و مسئول نماز اداره آموزش و پرورش در سالن آن اداره برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید مسئول نماز اداره آموزش و پرورش به حاضرین خیرمقدم گفت و برنامه جلسه را اعلام کرد.

سپس  حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان به ایراد سخن پرداخت.

وی گفت: در میان دستورات عبادی اسلام هیچ دستوری به جایگاه نماز نمی رسد و این نشانه اهمیت بالای این دستور است و نماز بهترین عبادت برای سوق به سوی اخلاق نیکو و جلوگیری کننده از کارهای ناپسند است.

حسینی ادامه داد: نماز یک عملیات عبادی صفر نیست بلکه یک کلاس اخلاق و یک کارخانه انسان سازی است، اگر با شیوه ها ی صحیح و روش های جدید بتوان لذت عبادت را در کام این نوجوانان و جوانان بچشانیم و عاشق نماز بشوند جامعه اصلاح می شود زیرا قرآن می فرماید ( وَأَقِمِ الصَّلَاهَ ۖ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنکَرِ ) نماز را برپا دار، یقیناً نماز از کارهای زشت، و کارهای ناپسند باز می دارد.

حجت الاسلام حسینی اشاره داشت که چندین گروه هستند که می توانند استعدادهای بچه ها را شناسایی کنند و زمینه شکوفایی آنها را فراهم کنند که اولین گروه والدین هستند که نقش الگویی برای بچه ها دارند و می توانند با گفتار و هم با رفتار زمینه جذب به سوی نماز را فراهم کنند.

وی مشکل جامعه در بحث حجاب را بیان کرد و گفت با نماز می توان این آسیب را حل کرد زیرا یکی از شرایط خواندن نماز پوشش است و اگر کسی رعایت نکند نمازش باطل است و کسی نماز بخواند می داند باید حجاب را رعایت کند و این آسیب خود به خود حل می شود.

دبیر ستاد اقامه نماز دومین گروه را مربیان و معلمان دانست که می توانند با روش های درست و به روز با بچه ها ارتباط بگیرند و آنها را به سوی نماز سوق دهند و در ادامه به نقش مکمل والدین و معلمان اشاره داشت که باید این دو گروه در یک راستا عمل کنند تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

وی بهترین راه برای جذب دانش آموزان به نماز را حضور مؤثر مدیران ،معاونین و معلمان در نماز جماعت دانست و خواستار اهتمام به این امر شد تا باعث جذب حداکثری در این رابطه داشته باشیم.

در پایان جلسه تعدادی از حاضرین سخنانی در رابطه با بهتر انجام شدن امر نماز راه کارهایی ارائه دادند و در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز به سوالات حاضرین نیز جواب داد.

جلسه اندیشه ورز مدارس شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا