اخبارحوزه ریاستمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

رونمایی از اسناد راهبردی نماز استان ها

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در گفتگو با مدیریت روابط عمومی، از رونمایی اسناد راهبردی نماز استان ها خبر داد.

سید احمد زرهانی گفت: برخورداری یک دستگاه از راهبرد و برنامه، نشانه هوشمندی و آینده نگری آن دستگاه به شمار می آید. مدیرانی که در چرخه روزمرگی گرفتارند و با پراکنده کاری روزگار می گذرانند قادر به ساختن آینده نیستند و علی رغم تکاپوی زیاد از قدرت دستیابی به اهداف کم بهره اند.

وی افزود: مدیران توانا کسانی هستند که محیط کار و حوزه مسئولیت خود را می شناسند و فرصت ها و تهدید و نقاط قوت و ضعف را در می یابند و تجزیه و تحلیل می کنند و به اهداف و راهبرد و برنامه می‌رسند و حرکت تحول آفرین را با چشم باز آغاز می کنند و با ارزشیابی از برنامه ها به بازنگری و اصلاح مسیر می‌پردازند.

این مقام مسئول عنوان کرد: ستاد اقامه نماز در دو سال گذشته با تدوین سند راهبردی در افق ۱۴۰۱ الی ۱۴۲۰ از استان ها درخواست کرد که با نگاه راهبردی برنامه پنج ساله خود را تدوین کنند. حرکت علمی چشمگیری در تعدادی از استان ها رخ داد و شورای اقامه نماز استان ها به میدان آمدند و با کمک دانشگاه ها و مدیران و برنامه ریزان کار آشنا به تولید اسناد استانی پرداختند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز یادآور شد: کار گروهی متشکل از معاونان و مشاوران ستاد اقامه نماز بررسی برنامه های مذکور را بر عهده گرفتند و نکات اصلاحی لازم را یادآوری کردند. ماحصل کار تاکنون تولید حدود بیست برنامه راهبردی در استان هاست. سایر استان ها نیز در حال تکمیل مطالعات هستند و انتظار  می رود کار را به فرجام برسانند.

وی تصریح کرد: ستاد اقامه نماز صلاح را بر این دانست که از اسناد راهبردی و برنامه پنج ساله استان ها به تدریج رونمایی کند. بر این اساس اولین مجموعه از این برنامه ها در معرض دید اهل نظر قرار می گیرد.

زرهانی در پایان گفت: امیداست با استعانت از خداوند حکیم و با بهره وری از آراء و اندیشه ها و نقد های صاحب نظران اسباب اصلاح و تکامل این اسناد فراهم شود. مطالعه اسناد هر استان توسط مدیران و کارشناسان استان های دیگر باعث می شود تا اگر کم و کسری در برنامه های خود می یابند به اصلاح آنها همت گمارند و ویرایش های جدیدی از برنامه ارائه کنند. از همکاران پیشگام در این حرکت مبارک قدردانی می شود.

سند تحول اقامه نماز در افق ۱۴۰۱ لغایت ۱۴۲۰

اسناد راهبردی :

مجموعه اول

مجموعه دوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا