اخبارگلستان

اجلاس نماز شهرستان رامیان برگزار شد

املم جمعه گنبد گاووس: برای نهادینه کردن نماز در مساجد ابتدا باید نماز را در مدارس نهادینه کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، اجلاس نماز شهرستان رامیان در روز چهارشنبه دوم اسفند ماه، با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان، فرماندار شهرستان، ائمه جمعه و جماعات، جمعی از مسئولین شهرستانی و علاقمندان در محل سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی رامیان برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد کاووس، با اشاره به اینکه هر چیزی رکنی دارد و رکن اصلی دین اسلام اقامه نماز است گفت: اهمیت ندادن به نماز تبعات بسیاری در حوزه فردی و اجتماعی به دنبال دارد.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه دین مبین اسلام از ابتدا با حضور جوانان با جاهلیت و بی دینی مبارزه کرد افزود: امروزه نیز رسالت مبارزه با جاهلیت مدرن به عهده نسل جوان است و ما با کمک جوانان و نوجوانان جاهلیت مدرن را که همان بی حجابی ، ناهنجاری های اجتماعی و … است را نابود خواهیم کرد.

ترابی خاطر نشان کرد: برای نهادینه کردن نماز در مساجد ابتدا باید نماز را در مدارس نهادینه کنیم و نسل امروز را با این فریضه مهم دینی تربیت نماییم چرا که با رشد معنویت در زندگی فردی بسیاری از آسیبها در جامعه رفع خواهد شد.

لازم به ذکر است در ادامه این برنامه که به همت ستاد اقامه نماز شهرستان رامیان برگزار شد از جمعی از فعالان و مروجان نماز در مدارس نیز تقدیر بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا