اخبارگیلان

جشن تکلیف ۲۵۰۰ نفری دختران پایه سوم رشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، جشن تکلیف ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر پایه سوم شهر رشت با حضور نماینده ولی فقیه در استان گیلان  و امام جمعه رشت در روز بیست وهفتم دی ماه در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

دختران پایه سوم مدارس دولتی و غیردولتی ناحیه ۱ و ۲ رشت امروز با چادرهای رنگی با همراهی والدین و مربیان خود در فضای معنوی رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند و روزی به یادماندگی برایشان ثبت شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این مراسم لازمه نزدیکی و پیوند با خداوند را پیروی از دستورات و احکام الهی عنوان کرد و گفت: جشن تکلیف فرصتی برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با وظایف دینی و اخلاقی است.

محمدحسین رمضانی با بیان اینکه نماز صحبت کردن بنده با خداست، اظهار کرد: دانش‌آموزان با رسیدن به سن تکلیف در نماز، دوستی با پروردگار را تجربه می کنند.

وی، برگزاری جشن تکلیف را از برنامه‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: ۱۶ هزار و ۴۹۹ دانش‌آموز دختر ۹ ساله در مدارس دولتی و غیردولتی مشغول به تحصیل هستند که جشن عبادت تعدادی از آنان برگزار شده و جشن تکلیف برای بقیه نیز تا پایان سال برگزار می شود.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این مراسم ضمن تبریک به دانش‌آموزان خطاب به آنان گفت: خواندن نماز، احترام به پدر و مادر و نیز معلمان سه تکلیف مهمی است که با رسیدن به سن تکلیف بر عهده شما گذارده می شود.

آیت الله رسول فلاحتی اظهار کرد: شما دانش‌آموزان با انجام این سه تکلیف مهم، دوستی خداوند را خواهید داشت.

دانش‌آموزان شرکت کننده در این جشن؛ نخستین نماز جماعت خود را در فضایی پرشور با حضور امام جمعه رشت به جا آوردند.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۷۰ هزار دانش‌آموز است.

جشن تکلیف دختران پایه سوم رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا