اخبارکرمان

جلسه شورای اداری با محوریت نماز و مهدویت در راور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه شورای اداری شهرستان راور با محوریت نماز و مهدویت روز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت کرمان،امام جمعه و فرماندار شهرستان و اعضا شورای اداری راور در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان راور برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان راور ضمن تبریک هفته کار و کارگر و همچنین بزرگداشت مقام معلم و تبریک به معلمین افزود: به جهت اهمیت موضوع نماز با توجه به مسائل فرهنگی این جلسه صرفاً به این جهت برگزار شده است.

عباسی به جایگاه نماز و برگزاری آن در ادارات و توجه مسئولین شهرستان به این موضوع تاکید ویژه نمود و یادآوری کرد اگر بخواهیم بخش عمده‌ای از مشکلات فرهنگی جامعه حل و فصل شود یکی از راهکارهای آن توجه بیشتر به نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی در این جلسه بیان کرد: جامعه اسلامی برای رشد و تعالی نیاز به دو حقیقت قانون ومجری دارد؛ در گفتمان اسلامی، قانون را خدا برای ما انسانها تعیین کرده و مجری، امام است. راه برون رفت از مشکلات جهان امروز ( با اشاره به حوادث غزه )‌ حضور مجری اصلی است یعنی مهدویت یعنی ظهور؛ برای ظهور باید انسان داشته باشیم و برای ساختن انسان و تحقق ظهور، اقامه نماز لازم  است. جامعه ای که در آن اقامه نماز داشته باشد، مشکلاتش را حل می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور در ادامه به اهمیت جایگاه نماز از دیدگاه رهبری اشاره کرد و پیرامون عملیات وعده صادق مطالبی بیان و از نیروهای هوا و فضا سپاه تشکر کرد.

وی افزود: برای داشتن جامعه سالم، باید افراد سالم داشته باشیم و اولویت اول تربیت افراد است. نماز برای تربیت انسان اولویت اول است. نماز سپری در برابر شیطان است و مهم ترین وظیفه حاکمان که در راس حکومت قرار دارند ترویج‌ نماز است. بعد انقلاب در این‌زمینه کارهای خوبی شده مثل برگزاری اجلاسیه نماز، برپایی نماز جماعت در مدارس اما راه نرفته زیاد داریم و باید در این رابطه تلاش شود.

در بحث مهدویت و نماز باید کار بیشتری صورت گیرد. لازم است در راستای ترویج نماز  برنامه ریزی شود و چند کار دنبال شود اول سوز ترویج نماز در همه ایجاد شود بعد هرچه در توان هست انجام‌شود و کوتاهی نشود جوانان در صدر برنامه ها باشند.

وی افزود: مهدویت  یک اصل است. شیعه دو بال شهادت که برگرفته از نهضت امام‌ حسین (ع) است و امید به آینده (ظهور ) را دارد.

حجت الاسلام عرب پور در باب جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین یعنی تقابل با افرادی که با سیاه نمایی در جامعه قصد تخریب جمهوری اسلامی و ناامید کردن مردم دارند. در جمهوری اسلامی کار زیاد شده و لازم است روشنگری شود. زمانی می‌گفتند گزینه ها روی میز است!! الان التماس می‌کنند که به اسرائیل حمله  نکنید… باید در جامعه امید آفرینی کرد.

🔸شایان ذکر است در این جلسه که اعضای ستاد نماز جمعه و رابطین نماز ادارات شهرستان نیز حضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین ستار طحانزاده با حکم حجت الاسلام عرب‌پور به عنوان مسئول بنیاد مهدویت راور معرفی شد.

جلسه شورای اداری شهرستان راور با محوریت نماز و مهدویت

جلسه شورای اداری شهرستان راور با محوریت نماز و مهدویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا