اخبارکردستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان از فعالیت های ستاد اقامه نماز استان تقدیر کرد

جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ دهم دی ماه جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر استان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مدیر عامل هلال احمر استان، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در آن دستگاه و رابطین نماز و برنامه های فرهنگی ادارات شهرستانی برگزار شد.

در این جلسه بعد از عرض خیر مقدم به حضور مدعوین و تشریح اهداف جلسه توسط حجت الاسلام دهقان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان،  پیام جلالی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در اهمیت نماز نکاتی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان در حال حاضر ۱۰ پایگاه امداد و نجات جاده ای در سطح استان دارد که تا پایان سال به حدود ۱۵ پایگاه افزایش خواهد یافت و همه این پایگاه ها به طور ویژه دارای نماز خانه و سرویس های بهداشتی مناسب می باشند.

جلالی افزود: با توجه به اهمیتی که امر نماز در مجموعه این جمعیت دارد، در هر شهرستان یک نفر را بعنوان رابط نماز مشخص نموده ایم تا همه اقدامات و فعالیت ها را رصد و در سامانه سجاده بارگذاری کنند.

وی در ادامه گفت: در همه شعبات شهرستانی و ستاد استان امام جماعت داریم و حق القدم آنها نیز به موقع پرداخت شده و می شود. ما در این مجموعه بحث امداد و آموزش سرلوحه کارمان می باشد، قریب به اتفاق فعالیت های منطبق با آموزه های دینی و قرآنی است و بلا استثنا برای اجرای هر برنامه یک پیوست فرهنگی داریم.

وی افزود: در ایام اربعین و حتی تعطیلات نوروز همیشه موکب هایی را برپا کرده ایم که ایجاد نمازخانه در آنها جزو اولویت های اصلی بوده و هست ولی متاسفانه آنطوری که انتظار می رفت در بخش مستند سازی از اقدامات نمازی و انعکاس آنها خوب عمل نکردیم.

در ادامه اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات سخت مجموعه جمعیت هلال احمر در راستای خدمت رسانی بویژه در زمان بحران ها اظهار داشت: کار هلال احمر در زمان بحران خود را نشان می دهد و واقعا با احساس مسئولیت، ایثار گرانه انجام وظیفه می شود.

وی افزود: در زمینه نماز باید توجه داشت که نماز جزو تکالیف و برنامه های همه انبیا بوده و در روایات داریم که اگر نماز مورد قبول درگاه حق قرارگیرد سایر اعمال هم پذیرفته خواهد شد.

وی در ادامه گفت: نباید فکر کرد نماز جماعت و اجرای برنامه های نمازی وقت کارکنان را خواهد گرفت در صورتی که اگر فردی نماز بخواند قطعا درست کار هم هست و این چنین فردی به ماموریت های اداری ایمان دارد و این در واقع بهبود خدمت محسوب می شود.

وی همچنین ضمن اشاره به اهمیت آموزش، توسعه و ترویج امر نماز در میان جوانان و نوجوانان که جزو مخاطبین و یاوران و امدادگران جمعیت هلال احمر هستند، گفت: ما باید جوانان و نوجوانان را به سمت نماز تشویق و ترغیب کنیم تا توسط دشمنان افکارشان غارت نشود.

در ادامه مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان درخصوص سامانه سجاده و نحوه بارگزاری مستندات توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان جلسه جلالی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و حجت الاسلام دهقان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در آن دستگاه با اهداء لوح تقدیر به مدیر ستاد اقامه نماز استان از زحمات مدیر و کارشناسان ستاد تجلیل کردند.

جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر استان کردستان برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا