اخبارخراسان رضوی

ثبت نام هشت هزار دانش آموز و همکار فرهنگی در اولین دوره جام کتابخوانی مهدویت و نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین دوره جام کتابخوانی مهدویت و نماز به مناسبت نیمه شعبان ۱۴۰۱ ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه سراسر کشور برگزار می شود.

این جام بزرگترین رقابت تیمی با حضور دانش آموزان سراسر کشور با موضوع امام زمان (عج) و اقامه نماز است.

دبیرخانه جام کتابخوانی در مشهد مقدس واقع شده است و این رقابت با همکاری اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی برگزار می شود.

سید محمد اسماعیل اصغرزاده رئیس قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی درباره اهداف برگزاری و ترویج فرهنگ مهدویت میان دانش آموزان با بیان اینکه اولین دوره جام کتابخوانی مهدویت و نماز، بستری مناسب برای شرکت در یک رقابت جذاب و تیمی است که برای دانش آموزان مقطع متوسطه سراسر کشور طراحی شده است، گفت: این جام از نیمه شعبان آغاز می شود و در عید سعید فطر به پایان می رسد.

وی درباره اهداف برگزاری این جام اینگونه توضیح داد: یکی از اهداف برگزاری این جام را می توان افزایش سطح مطالعه درباره حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و اقامه نماز دانست. همچنین این دسته از مسابقات موجب ارتقای روحیه کار تیمی در بین دانش آموزان می شود.

اصغر زاده با بیان اینکه نکته مهم در این رقابت، انجام کار گروهی است، گفت: در این رقابت از تاثیر گذاری مفید همسالان بر یکدیگر استفاده می شود و یک کار تربیتی شکل می گیرد. هر یک از فرهنگیان یا دانش آموزان علاقمند می توانند به عنوان مربی در این فعالیت شرکت کنند. حداکثر ۵ تیم پنج نفره از بین دانش آموزان کلاس یا آموزشگاه ایجاد می شود و  اعضای تیم ها پس از مطالعه کتب معرفی شده در سه آزمون مجازی شرکت می کنند و با مجموع نمرات اعضاء، امتیاز تیم را تعیین می شود و بدین ترتیب تیم های قهرمان، دوم و سوم مشخص می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر رقابت بین تیم ها، مربیان هر آموزشگاه نیز با یکدیگر به رقابت می پردازند و امتیازات تیم های هر مربی محاسبه شده و نهایتا امتیازات مربیان رتبه اول تمام آموزشگاه ها بررسی و مربیان برتر، دوم و سوم در سطح جام تعیین و تقدیر می شوند.

به گفته اصغر زاده ۱۳۷۵ تیم کتابخوان در این جام ثبت نام کرده اند که در مجموع نفرات آنان بالغ بر ۸ هزار دانش آموز و همکار فرهنگی از سراسر کشور است.

رئیس قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ مهدویت، ترویج خوبی ها است، گفت: زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) از جایگاه برجسته ای برخوردار است، باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود و پرداختن به این مسئله عنصر مهمی برای رسیدن به حیات طیبه دانش آموزان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا