اخبارفارس

گفتمان دینی با موضوع نماز، خودباوری و خودشناسی در زاهدشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ شانزدهم بهمن ماه، گفتمان دینی با موضوع نماز، خودباوری و خودشناسی با حضور حجت الاسلام خرم دل امام جمعه زاهدشهر شهرستان فسا برگزار شد.

حجت الاسلام خرم دل امام جمعه زاهدشهر که در دوره آموزشی گفتمان دینی با موضوع نماز، خودباوری و خودشناسی دانش آموزان حضور یافته بود گفت: هجمه های مختلف فرهنگی به سمت دانش آموزان و جامعه حمله کرده است. امروز دشمن، دانش آموزان را در تیررس هدف خود قرار داده است و اگر مسئولین و دلسوزان نظام نسبت به این موضوع کوتاهی کنند، فردا دیر است.

امام جمعه زاهدشهر در ادامه این نشست گفت: بهترین راه مقابله با دشمن برگزاری گفتمان دینی و نمازشناسی است. باید دانش آموزان و نوجوانان را با معارف دین آشنا کنیم. اگر برای دانش آموز و نوجوان، شخصیت، ارزش و کرامت قائل شویم، فرزندانمان به سمت دشمن تمایل پیدا نخواهند کرد.

وی همچنین افزود: نماز ساحل آرامش است. امروز تمامی جوانان ما، فرزندان و دانش آموزان، مثل ماهی در دریا، در فضای مجازی غوطه ور شده اند، ما باید با تأمین خوراک معنوی از بستر فضای مجازی استفاده بهینه کنیم. نشر معارف نماز، آگاهی دادن به دانش آموزان و بیان احکام و معارف نماز باید در سرلوحه کار ما باشد.

حجت الاسلام خرم دل در پایان در پاسخ به سوال یکی از دانش آموزان که پرسید” چرا به سمت کعبه نماز بخوانیم؟ این خود مظهر شرک است و شباهت به بت پرستی دارد.” پاسخ داد: خدای متعال فرموده است به هر طرف که رو کنید آن وجه خداست و او از رگ گردن به انسان نزدیک تر است. به جهت وحدت مسلمین خودش در قرآن دستور داده که به طرف مسجد الحرام نماز بخوانید و چون امر الهی است اطاعت از آن بر بنده واجب است.

خاطر نشان می‌شود با همکاری ستاد اقامه نماز و اداره آموزش و پرورش دوره های معرفتی نماز در شهرستان فسا و بخش های مختلف این شهرستان برگزار خواهد شد.

دوره آموزشی گفتمان فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا