اخبارخراسان جنوبی

برگزاری گفتمان دینی با موضوع نماز در دبیرستان ۱۵ خرداد شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، گفتمان دینی و پاسخ به شبهات دینی با محوریت نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه شهرستان طبس، معاونین مدیریت آموزش و پرورش، دبیرستاد اقامه نماز و مدیر، دبیران و دانش آموزان، در بیست و هشتم بهمن ماه در دبیرستان ۱۵ خرداد شهرستان طبس برگزار شد.

امام جمعه طبس گفت: طبق یافته‌های پژوهش حاضر، بین نمازخوانی و پیشرفت تـحصیلی، هم‌بستگی بـالا و معنی‌داری وجود دارد. یعنی هرچه دانـش‌آموزان از نـظر درسی‌ میانگین بالاتری‌ داشته باشند، بیشتر نماز می‌خوانند

محمدی در جمع دانش آموزان و مدیران  گفت: با توجه به هجمه های مختلف فرهنگی و همچنین شکل گیری باورهای دینی و اعتقادی جوانان نیازمند خود شناسی، خود باوری، زمینه سازی و تجمیع افکار سازنده است که با برگزاری گفتمان های دینی می توان در این راستا گام برداشت.

محمدی در ادامه گفت: یکی از فرایض دینی، که برای انسان آثار مثبت‌ و فراوانی دارد،نماز است و نماز را مهم‌ترین گام برای تربیت دینی و ایجاد رفـتارهای صحیح برشمرد.

امام جمعه طبس افزود: اگر می خواهید در تمام مراحل زندگی و درس و تحصیل موفق باشید نمازهای یومیه را اول وقت اقامه کنید و از نماز کمک و یاری بجوئید .

در پایان دانش آموزان نماز ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه شهرستان طبس اقامه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا