اخبارمازندران

بازگشائی مساجد ونمازخانه ها در اوقات نماز با مسئولیت فرمانداران می باشد

جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان تنكابن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان تنکابن با حضور آیت الله محمد باقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه استان مازندران، حجت الاسلام سید مهدی هدایتی امام جمعه شهرستان تنکابن، حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، معاون فرماندار و  اعضای شورای اقامه نماز، روز چهار شنبه سوم  آبان ماه در دفتر امام جمعه تنکابن برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام سید مهدی هدایتی، ضمن خیر مقدم گویی به به مدعوین بیان داشت: تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه اشاره دارد، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت شخصی بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز، ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین بویژه از نماینده ولی فقیه استان، مهمترین مشکل مربوط به امر نماز در استان را باز نبودن مساجد و نمازخانه ها در اوقات نماز دانست که مربوط به بیمه خادمان مساجد و سرایداران که نقش عمده ای را در نگهداری مساجد و نمازخانه ها عهده دار هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز در پیرامون سامانه سجاده، تشکیل جلسه فصلی شورای اقامه نماز، وضعیت نماز بازار و سواحل و راههای مواصلاتی و تفرجگاهها بویژه جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری و ادبی نماز (( فجر تا فجر))، بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز و تبلیغات محیطی نماز در سطح شهرها و اجلاس کشوری و استانی نماز و دیگر مسائل مربوط به امر نماز مطالبی را بیان داشت.

آیت الله محمدی لائینی ضمن تبریک ایام ولادت امام حسن عسکری (ع)، اظهار کرد: ظلم به نماز و اولین قبله مسلمانان توسط رژیم منحوس اسراییل را تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: همه مردم از بسته بودن مساجد ناراحت هستند و همه از اینکه مسجد باز باشد و امکانات جانبی‌اش فراهم باشد استقبال می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه تا نماز را ساماندهی نکنیم مشکلات کشور هم سامان نمی‌گیرد، گفت: وجود مشکلات به‌ خاطر این است که نماز را دست کم می‌گیریم و اگر جدی پای کار نماز بیاییم همه چیز حل می‌شود.

آیت الله محمدی لائینی ادامه داد: وظیفه فرمانداری‌ها است تا نمازخانه‌ها و مساجد را راه اندازی کنند و فرمانداری باید واحدی به‌عنوان واحد نماز داشته باشد و ستاد اقامه نماز هم باید بر کار دستگاه‌های اجرایی نظارت داشته باشد و اصولاً لزوم بازگشائی مساجد و نمازخانه ها در اوقات نماز با مسئولیت فرمانداران است، چون قرآن فرموده به شما تمکن دادیم تا اولین کارتان اقامه نماز باشد .

وی با بیان اینکه مدیریت نمازخانه و مسجد کار سختی نیست، گفت: ضمن تعبیه یک اتاق و یک کارمند به‌ عنوان واحد نماز در استانداری و فرمانداری‌، اقدام به استقرار خادم بیمه‌دار و دارای حقوق در نمازخانه‌ها در حوزه شهرستانی کنند.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: خداوند زکات را برای نماز قرار داده و از دولت انقلابی و اعتقادی ما انتظار داریم که در این دولت نماز پررنگ‌تر و نمازخانه‌ها فعال‌تر شوند.

بازگشائی مساجد ونمازخانه ها در اوقات نماز با مسئولیت فرمانداران می باشد

بازگشائی مساجد ونمازخانه ها در اوقات نماز با مسئولیت فرمانداران می باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا