همدان

امام جمعه همدان: بیشترین رشد معنوی انسان، در نماز اول وقت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه به اهمیت اقامه نماز پرداخت

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، آیت‌اللّه شعبانی‌ موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان جمعه ۱۹ خرداد در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه شهر همدان، بیان کرد: برای قرار گرفتن در مسیر رشد باید واجیاتی که خداوند برای ما قرار داده کرده است را انجام بدهیم زیرا این واجبات کمک خواهد کرد تا انسان در مسیر تکامل قرار گیرد.

آیت الله شعبانی موثقی با بیان اهمیت اقامه نماز افزود: نباید فراموش کنیم که مهمترین و رشد دهنده ترین واجبات نزد خداوند نماز است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در روایات آمده است بیشترین رشد معنوی انسان در افزایش ایمان مربوط به نماز اول وقت می باشد و کسی که اهل نماز باشد می‌تواند هوای نفس خود را به درستی مدیریت کند.

وی با اشاره به اهمیت نماز از دیدگاه امام رضا(ع) تشریح کرد: «حافظوا علی مواقیت الصلوات فان العبد لا یأمن الحوادث و من دخل علیه وقت فریضه فقصر عنها عمدا متعمدا فهو خاطی»؛ محافظت بر اوقات نماز کنید، پس همانا انسان از حوادث در امان نیست و کسی که وقت نماز فریضه بر او داخل شد و عمدا کوتاهی کرد، خطا کننده است.

امام جمعه همدان در ادامه با بیان روایتی دیگر از امام رضا(ع) اظهار داشت: من دوست دارم اولین کسی باشم که نماز ظهر را می خوانم تا  ثواب آن ارتفاع و صعود پیدا کند به سوی آسمان. وی تصریح کرد: خداوند می فرماید محافظت از نماز ها وظیفه هر مسلمان است بخصوص برپایی نماز وسط که منظور از آن نماز ظهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا