اخبارمرکزی

نماینده مجمع طلاب استان مرکزی با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام و المسلمین میرزایی نماینده مجمع طلاب استان مرکزی روز یکشنبه سوم دی ماه با حجت الاسلام والمسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با هدف تشریح فعالیت های ستاد اقامه نماز و معرفی ظرفیت ها و فرصت ها در محل ستاد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رودبارانی ضمن خیرمقدم، به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه ها و فعالیت های ستاد اقامه نماز استان پرداخت.

وی بیان کرد: ستاد اقامه نماز یک نهاد نظارتی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری(مدظله) می باشد که در سال ۱۳۷۰ با درخواست حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی و موافقت رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای شروع به کار کرد و در ادامه ساختار ستاد در هر استان یک دفتر تاسیس و در شهرستان ها امتداد پیدا کرد.

رودبارانی ادامه داد: دفاتر استانی ناظر بر اجرای سیاست ها و برنامه های ابلاغی از ستاد اقامه نماز کشور که براساس تفاهم نامه های امضا شده فی ما بین استاد قرائتی، وزرای مختلف و نماینده رئیس جمهور در امر نماز می باشند که با ابلاغ همین سیاست ها، دستگاه های اجرایی استان موظف به اجرای آنها برای کارکنان، خانواده ها و فرزندان آنان می باشند، که البته اقامه نماز جماعت یکی از آن برنامه ها می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: سپس مستندات در سامانه سجاده بارگذاری شده و در پایان سال توسط هیئت ارزیابی که متشکل از: نماینده ولی فقیه، استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، نماینده دستگاه های اجرایی و مدیر و کارشناس برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان جمع بندی و برای تایید نهایی به ستاد مرکزی ارسال می گردد.

 وی ادامه داد: همه ساله از فعالین بخش نماز در اجلاس استانی نماز تقدیر به عمل می آید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین میرزایی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ستاد اقامه نماز در کشور و استان در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح جامعه، با ظرفیت طلاب استان حاضر در قم آمادگی خود را برای همکاری با مجموعه ستاد اقامه نماز استان مرکزی اعلام کرد.

وی افزود: اگر در کشور دستگاه های فرهنگی در سدد کمک به ستاد اقامه نماز، تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز مضاعف کنند این فرهنگ نورانی در جامعه جای خود را پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا